Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Šéf Sigmy: Byli jsme určeni k sestupu. Rozhodčí nás tam hanebně dotlačili

Sport

  8:00
OLOMOUC/PRAHA - Velké zklamání zavládlo mezi fotbalisty Sigmy Olomouc poté, co dnes opět sestoupili do druhé ligy FNL. Sice připouštějí, že si za to mohou částečně sami svými výkony, na druhou stranu však naznačují, že se nemohli zachránit, jelikož druhému ohroženému týmu Příbrami pomohly jiné okolnosti.

Kouč Václav (vepředu) ani šéf Sigmy Josef Lébr si stěžují na nefér závěr ligy. foto: ČTK

Olomouc sestupuje i přes výhru 6:0. Slavia rozstřílela Plzeň 5:0, Lafata dal 5 gólů

„Důvody sestupu byly dva. Neuhráli jsme body a předvedli jsme špatné a nesoustředěné výkony, hlavně v závěru sezony. A druhý důvod je, že to my jsme byli určeni k sestupu a také se tak stalo,“ prohlásil předseda Sigmy Olomouc Josef Lébr.

Ukázala to prý nejen dnešní remíza Příbrami v Jablonci, ale především minulý zápas Olomouce na Slovácku.

„Kdo tam byl, tak to viděl jasně. Rozhodčí Zelinka to předvedl v plné nádheře. Jeho výkon mě utvrdil v tom, že padáme,“ řekl Lébr.

Roman Bednář a Matěj Chaluš z Příbrami se radují z udržení v první lize.
Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta.

„Takový výkon nemůže přece předvést rozhodčí s mezinárodní ambicí, včetně pomezních. Takovou hanebnost, kterou tam předvedli, to bylo s cílem, abychom nebodovali.“

„I domácí diváci se tomu v Uherském Hradišti smáli a křičeli, aby pískali rovinu, že nepřišli na komedii, přitom fandili svému týmu,“ dodal.

Kouč Jílek: Výhra Jablonce? Byl jsem naivní

Podobně to viděl i trenér Václav Jílek. „Když jsme tam zůstali s Příbramí, bylo jasné, že to bude složité. V poločase jsme věděli, že se hraje v Jablonci remíza, věřil jsem, že by Jablonec mohl vyhrát, byť to byla asi moje naivita,“ řekl olomoucký kouč.

Zároveň ale oba připouštějí, že si Olomouc může za sestup i sama tím, že nezvládla některá utkání.

Superman Lafata. Za posledních šest let je popáté nejlepším střelcem ligy

„Samozřejmě jsme si to zapříčinili sami, že jsme se na ten chvost dostali. A v závěru jsme tam zůstali s mužstvem, které sestoupit nemohlo,“ znovu naznačoval Lébr.

Sigmě tak nepomohla ani závěrečná vysoká výhra 6:0 nad Teplicemi. „Je to hrůza. Dnes jsme předvedli asi nejlepší výkon sezony, ale už bylo pozdě,“ prohlásil záložník Michal Ordoš.

„Dnes bylo vidět, že to šlo, ale spoustu zápasů jsme nezvládli, a to hlavně venku,“ dodal jeho spoluhráč Jan Navrátil.

„Cháběli nám válečníci“

Venkovní utkání považuje za důvod sestupu i trenér Jílek.

„Důvodů je víc, ale hlavně to byla naše slabá výkonnost ve venkovních zápasech. Ostatní ohrožené celky někde venku získaly. My jsme byli jediní, kteří venku tři body nezískali,“ hodnotil Jílek.

„Mentální odolnost mužstva nebyla taková, jakou jsme očekávali. Sigma hrála také s mladým kádrem, plným odchovanců, jen ta fotbalovost nestačila, chyběli válečníci a bojovníci,“ dodal.

Zda bude u týmu pokračovat, zatím neumí říct.

„Cítím spoluodpovědnost, že se sestoupilo, a také odhodlání pokračovat dál. Ale musíme si sednout se sportovním vedením a nějak to nastavit, změnit, ale ve stylu koncepční práce od mládeže. Vrátit se k tvrdé práci,“ dodal Jílek.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...