18. listopadu 2017 21:56, aktualizováno  23:03 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Neapol porazila AC Milán a dál vede ligu. Římské derby ovládlo AS, Schick nehrál

Vítězná radost fotbalistů AS Řím. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězná radost fotbalistů AS Řím. | foto: Reuters

Římské derby ovládli fotbalisté AS, kteří na domácí půdě porazili Lazio 2:1. Ve vypjatém utkání byly k vidění dvě penalty, rozhodující branku vstřelil Radja Nainggolan. AS Řím se po výhře posunulo před městského rivala na třetí místo ligové tabulky. Neapol má jistotu, že i po 13. kole bude na prvním místě, když si doma poradila s AC Milán 2:1.

13. kolo italské ligy

AS Řím - Lazio Řím 2:1 (49. Perotti z pen., 53. Nainggolan - 72. Immobile z pen.)

Neapol - AC Milán 2:1 (34. Insigne, 73. Zieliňski - 90.+2 Romagnoli)

Góly začaly padat až po přestávce. V 47. minutě dostali hráči AS příležitost zahrávat pokutový kop po faulu na Kolarova a Perotti z kroku zamířil přesně k tyči. Na 2:0 zvýšil v 53. minutě přízemní střelou z hranice vápna Nainggolan.

Dvoubrankové vedení „Vlků“ ještě rozvířilo emoce na hrací ploše, hosté se však zároveň začali tlačit víc dopředu a po několika náznacích se dočkali šance na srovnání. Po Manolasově ruce proměnil penaltu nejlepší střelec Serie A Immobile, pro něhož to byl už 15. gól v sezoně.

Fotbalisté AS Řím se radují z vítězství v derby proti městskému rivalovi Laziu.

Hráči AS už ale stav 2:1 udrželi a připsali si šestou výhru ve všech soutěžích za sebou. Naopak devitizápasová vítězná série Lazia skončila.

Český reprezentační útočník Patrik Schick, který do AS Řím přestoupil v létě ze Sampdorie Janov, nebyl opět ani na lavičce. Stále léčí zranění, které si přivodil v úvodu sezóny.

Neporažená Neapol

Neapol zápasu dominovala, hráči AC Milán se dokonce v prvním poločase ani jednou nedostali s míčem do soupeřova pokutového území. Naopak domácí celek udeřil v 34. minutě zásluhou Insigneho, na jehož lob si sice Donnarumma sáhl, gólu ale nezabránil.

Talentovaný italský brankář držel svůj tým i ve druhé půli, jeho spoluhráči si ale v útoku dlouho nedokázali nic vytvořit. Naopak v 73. minutě pojistil neapolskou výhru Zieliňski. V nastavení už jen zkorigoval na 2:1 Romagnoli.

Neapol je tak stále v lize neporažená, Milánu se naopak vzdalují pohárové příčky. Momentálně je sedmý.

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…