Úterý 7. května 2024, svátek má Stanislav

Ševci udolali doma Spartu

22:18
ZLÍN - Fotbalisté Zlína znovu prokázali silnou touhu se udržet v nejvyšší soutěži. Na domácím stadionu dnes porazili Spartu 2:1 a počtvrté za sebou naplno bodovali. Naopak Pražané nedokázali zareagovat na vítězství městského rivala z Edenu, který tak opět navýšil náskok na čele ligy.

Ve Zlíně se hodně bojovalo. foto: ČTK

Po několika nedůrazných zákrocích obrany Sparty, ve které chyběl zraněný kapitán Řepka, se do balónu opřel Rýdl a otevřel skóre utkání hned ve druhé minutě. Po rohu hostů se o vyrovnání postaral stoper Hubník, ale za další čtyři minuty opět Ševci vedli. Čelůstka si zpracoval dlouhý balon a křížnou střelo překonal Blažka.

Zlín se definitivně odpoutal od Žižkova, zatímco Sparta nechala Slavii znovu vrátit náskok na osmibodovou hranici.

FC Tescoma Zlín - AC Sparta Praha 2:1 (2:1)
Branky: 2. Rýdel, 32. Čelůstka - 28. Hubník. Rozhodčí: Bílek - Hojsík, Dobrovolný. ŽK: Rýdel, Vyskočil, Dostálek - Kušnír, Vacek, V. Kadlec, Berger, Wilfried. Diváci: 4058.