Středa 11. prosince 2019svátek má Dana -5 °C skoro jasno Předplatné LN
27. září 2011 19:58 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sigmě byl zrušen trest. Klub se chce bránit u soudu

Hráči Olomouce drží na začátku zápasu minutu ticha za hokejisty Jaroslavle, kteří ve středu zahynuli při letecké nehodě v Rusku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hráči Olomouce drží na začátku zápasu minutu ticha za hokejisty Jaroslavle, kteří ve středu zahynuli při letecké nehodě v Rusku. | foto: ČTK

OLOMOUC Vedení olomouckých fotbalistů zpochybnilo verdikt Odvolací a revizní komise fotbalové asociace, která v pondělí zrušila rozhodnutí disciplinární komise a s ním i všechny tresty uložené hanáckému klubu za údajnou korupci v předloňském duelu s Bohemians Praha. Podle dnešního komuniké z mimořádného jednání představenstva Sigmy se jedná o účelový krok a předseda Joséf Lébr naznačil, že se klub bude domáhat spravedlnosti u civilního soudu.

ORK v pondělí vrátila kauzu údajného uplácení na samý začátek. S odůvodněním závažných procesních nedostatků zrušila verdikt disciplinární komise, která Olomouc potrestala odpočtem devíti bodů, pokutou čtyři miliony korun a brankáře Petra Drobisze zákazem činnosti na rok a půl.

Tehdejší sportovní ředitel Sigmy Jiří Kubíček, který se mezitím s klubem ve zlém rozešel, dostal dvouletý zákaz působení ve fotbale.

Klub ztratil důvěru

Lébr dnes postup ORK označil jako svévolný a bezprecedentní akt výkladu práva, který prý nemá oporu ve fotbalových řádech. Hlavní argument, že místopředseda disciplinární komise Roman Brnčal mohl kvůli poskytování právních služeb Sigmě trpět podjatostí, klub odmítl už v pondělí. "Žádný vztah s ním v relevantní době klub neměl," uvedl Lébr.

Podle něj se naopak potvrdily obavy Olomouce, že fotbalové orgány nebudou kauzu jejího údajného uplácení projednávat nestranně. I proto prý Sigma následně stáhla odvolání proti rozhodnutí disciplinární komise. Podle komuniké klub ztratil důvěru v rozhodování fotbalových orgánů, a proto se bude chtít očistit u civilního soudu. "Když to není možné před fotbalovými orgány, budeme se snažit hájit práva u civilního soudu," uvedl Lébr.

Podle rozhodnutí disciplinární komise se Olomouc v květnu 2009 pokusila uplatit střížkovské Bohemians částkou 300 tisíc korun, přičemž peníze měl soupeři předat právě Drobisz. Disciplinárka před měsícem po sérii několika zasedání a vyslechnutí svědků usoudila, že ke korupci opravdu došlo, a udělila tresty. Ty ovšem ORK v pondělí anulovala.

Případem se rovněž zabývá olomoucký okresní soud, který jednání odročil na říjen.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...