Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sigmě byl zrušen trest. Klub se chce bránit u soudu

Sport

  19:58
OLOMOUC - Vedení olomouckých fotbalistů zpochybnilo verdikt Odvolací a revizní komise fotbalové asociace, která v pondělí zrušila rozhodnutí disciplinární komise a s ním i všechny tresty uložené hanáckému klubu za údajnou korupci v předloňském duelu s Bohemians Praha. Podle dnešního komuniké z mimořádného jednání představenstva Sigmy se jedná o účelový krok a předseda Joséf Lébr naznačil, že se klub bude domáhat spravedlnosti u civilního soudu.

Hráči Olomouce drží na začátku zápasu minutu ticha za hokejisty Jaroslavle, kteří ve středu zahynuli při letecké nehodě v Rusku. foto: ČTK

ORK v pondělí vrátila kauzu údajného uplácení na samý začátek. S odůvodněním závažných procesních nedostatků zrušila verdikt disciplinární komise, která Olomouc potrestala odpočtem devíti bodů, pokutou čtyři miliony korun a brankáře Petra Drobisze zákazem činnosti na rok a půl.

Tehdejší sportovní ředitel Sigmy Jiří Kubíček, který se mezitím s klubem ve zlém rozešel, dostal dvouletý zákaz působení ve fotbale.

Klub ztratil důvěru

Lébr dnes postup ORK označil jako svévolný a bezprecedentní akt výkladu práva, který prý nemá oporu ve fotbalových řádech. Hlavní argument, že místopředseda disciplinární komise Roman Brnčal mohl kvůli poskytování právních služeb Sigmě trpět podjatostí, klub odmítl už v pondělí. "Žádný vztah s ním v relevantní době klub neměl," uvedl Lébr.

Podle něj se naopak potvrdily obavy Olomouce, že fotbalové orgány nebudou kauzu jejího údajného uplácení projednávat nestranně. I proto prý Sigma následně stáhla odvolání proti rozhodnutí disciplinární komise. Podle komuniké klub ztratil důvěru v rozhodování fotbalových orgánů, a proto se bude chtít očistit u civilního soudu. "Když to není možné před fotbalovými orgány, budeme se snažit hájit práva u civilního soudu," uvedl Lébr.

Podle rozhodnutí disciplinární komise se Olomouc v květnu 2009 pokusila uplatit střížkovské Bohemians částkou 300 tisíc korun, přičemž peníze měl soupeři předat právě Drobisz. Disciplinárka před měsícem po sérii několika zasedání a vyslechnutí svědků usoudila, že ke korupci opravdu došlo, a udělila tresty. Ty ovšem ORK v pondělí anulovala.

Případem se rovněž zabývá olomoucký okresní soud, který jednání odročil na říjen.

Autoři: ,

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat