30. prosince 2011 11:41 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Silvestrovské derby: nastoupí Řepka či Štajner

Jablonec - Sparta (Tomáš Řepka) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jablonec - Sparta (Tomáš Řepka) | foto: ČTK

PRAHA Poslední fotbalové utkání roku 2011 tradičně obstará sobotní Silvestrovské derby mezi veterány Sparty a Slavie. Už 23. ročník znovu hostí umělý povrch v areálu Slavie v Edenu. Poprvé za veterány Sparty nastoupí Tomáš Řepka s Jaromírem Blažkem, kteří minulý týden ukončili profesionální smlouvu s letenským celkem.

Program zahájí v 10:00 derby žáků. O hodinu později vyběhnou na trávník veteráni nad 45 let, hlavní zápas hráčů nad 35 let začne ve 12:00.

Na straně Sparty se vedle Řepky s Blažkem objeví například Horst Siegl, Zdeněk Svoboda, Jiří Novotný, Vratislav Lokvenc, Michal Horňák nebo nový vedoucí prvního týmu Sparty Miroslav Baranek. Zahraje si i Luděk Stracený, který dostal výjimku, jelikož mu 35 let bude až v dubnu.

Pořadatel Čičatka: Letos derby může být nejlepší v historii

Velká jména ale před derby vytahuje i rivalská Slavia. Tu například posílí současný liberecký tahoun Jiří Štajner, který oslavil pětatřicetiny letos v květnu. Do slávistického dresu se vrátí po patnácti letech.

Chybět naopak bude manažer reprezentace Vladimír Šmicer, který je na horách. Zastoupí ho ale bývalý ligový kanonýr a současný televizní expert Luděk Zelenka. Dále se představí Pavel Kuka, Ivo Ulich nebo Luboš Kozel.

"Taková jména, jako jsou Řepka, Blažek a Štajner, v sestavách jen vítáme. Silvestrovské derby by možná i díky nim mohlo být nejkvalitnější v historii," řekl Václav Čičatka, šéf pořádající agentury Nio Sport. "Co více ke kvalitě říci než to, že bude hrát Štajner, který bojuje o nominaci na Euro," dodal sparťan Jiří Novotný.

Hraje se na 2x25 minut. Finanční výtěžek z akce půjde na konto České transplantační nadace Karla Pavlíka. Přímý přenos vysílá ČT4.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!