1. září 2011 13:17 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Skotové budou kompletní. Čechy ale nepodceňují

Česko - Skotsko (Lukáš Magera ve skluzu). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Skotsko (Lukáš Magera ve skluzu). | foto: ČTK

LONDÝN Skotskou fotbalovou reprezentaci nepronásledují žádné zdravotní problémy a trenér Craig Levein má pro sobotní utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Českou republikou k dispozici všechny hráče, o které měl zájem. Uvedl to Leveinův asistent Peter Houston, který varoval před podceňováním kvalit českého týmu i přes nedávnou porážku v Norsku. Podle něj Levein nyní především řeší, koho postaví do středu obrany.

"(Češi) uhráli mizerný výsledek s Norskem, ale kvůli tomu je nepodceňujte," řekl Houston. "Naopak by je to mohlo motivovat, aby se znovu soustředili. Budeme si na ně dávat pozor, protože víme, že mají kvalitní hráče," dodal.

"Fakt, že všichni (skotští fotbalisté) dorazili na sraz reprezentace, je v mnoha směrech mimořádný," řekl Houston. "Nemohu si vzpomenout, kdy se naposled stalo, že přijeli všichni. Je dobře, že když potřebujeme nejsilnější tým, tak jsou všichni v pořádku a zdraví," uvedl. Kvůli problémům s loktem musel odjet jen náhradní brankář Iain Turner, kterého nahradí David Marshall.

VŠE O ZÁPASE SE SKOTSKEM

Českému týmu bude naopak chybět gólman Petr Čech. "Je to pro ně rána, ale mají kvalitní náhradníky, takže očekáváme náročný zápas," podotkl Houston, podle nějž je stadion Hampden Park v Glasgowě vyprodaný.

Podle skotských listů řeší Levein při sestavování týmu jediné skutečné dilema - koho postaví vedle Garyho Caldwella do středu obrany. "Myslím, že to bude buď Christophe Berra, nebo Danny Wilson," řekl Houston. Berra hraje v Anglii za Wolverhampton a Wilson za Liverpool.

Česko - Skotsko (Roman Hubník dáva branku).
Česko - Skotsko (Hubník a Rosický).

První kvalifikační utkání mezi Skotskem a Českem v Praze skončilo vítězstvím domácích. O jedinou branku zápasu se postaral Hubník

The Daily Telegraph ale připomíná, že třetina z povolaných skotských hráčů ve svých klubech nenastupuje vůbec nebo jen občas. Platí to zejména o opoře skotské reprezentace Darrenu Fletcherovi, který po virovém onemocnění v této sezoně v dresu Manchesteru United ještě nenastoupil. Za reprezentaci Fletcher hrál naposled loni v listopadu. Podle Houstona kouč Manchesteru United Alex Ferguson zavolal Leveinovi a potvrdil mu, že Fletcher je v pořádku. "Dej ho do sestavy, je v pořádku," řekl prý Ferguson.

Podle Houstona by Ferguson také uvítal, kdyby Fletcher opět odehrál několik zápasů, než se vrátí do sestavy klubu. "Sir Alex je vášnivý Skot a chce, abychom tato utkání vyhráli. A když bude Darren hrát proti Česku i proti Litvě a povede si dobře, je to výhodné pro nás i pro Manchester United," řekl Houston.

ČTK

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.