Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Tomáš Souček slaví branku do sítě Crystal Palace. foto: Reuters

Londýn - Záložník Tomáš Souček poprvé v anglické fotbalové lize vstřelil v jednom utkání dva góly, kterými ve 20. kole pomohl West Hamu k vítězství 3:2 na hřišti Crystal Palace. "Kladiváři", za něž odehrál celý zápas i obránce Vladimír Coufal, naplno bodovali ve čtvrtém kole po sobě. V neúplné tabulce se posunuli na čtvrté místo o bod před mistrovský Liverpool, který má zápas k dobru.
  20:57aktualizováno  23:12

Manchester City rozstřílel předposlední West Bromwich na jeho hřišti 5:0 a díky sedmé ligové výhře za sebou se vrátil do čela soutěže o bod před městského rivala United.

Tomáš Souček a jeho gólová radost.
Tomáš Souček slaví branku do sítě Crystal Palace.

Crystal Palace začal londýnské derby lépe a zásluhou Wilfrieda Zahy šel už ve třetí minutě do vedení. V rozmezí deváté až 25. minuty však Souček otočil skóre.

Nejprve Pablo Fornals nacentroval do vápna a Michail Antonio prodloužil míč před branku na nabíhajícího Součka, který se hlavou nemýlil. Druhou trefu přidal zblízka po centru Aarona Cresswella. Souček je se sedmi brankami nejlepším ligovým střelcem svého týmu.

Třetí gól přidali hosté v 65. minutě, kdy se Craig Dawson prosadil hlavou po rohovém kopu. V sedmé minutě nastavení zkorigoval skóre Michy Batshuayi.

PREMIER LEAGUE - 20. KOLO

• Newcastle - Leeds 1:2 (57. Almirón - 17. Raphinha, 61. Harrison)
  • Crystal Palace - West Ham United 2:3 (3. Zaha, 90.+7 Batshuayi - 9. a 25. SOUČEK, 65. Dawson)
  • Southampton - Arsenal 1:3 (3. Armstrong - 8. Pépé, 39. Saka, 72. Lacazette)
  • West Bromwich - Manchester City 0:5 (6. a 30. Gündogan, 20. Cancelo, 45.+2 Mahriz, 57. Sterling).

„Nejhezčí pocit ve fotbale je, když víte, že jste pomohli svému týmu. Ale tentokrát bych tohle vítězství a oba dva góly chtěl věnovat svojí ženě. Je to pro ni těžké, být tady bez možnosti vidět se s dalšími členy rodiny. Děkuju, že se tak skvěle staráš o mě i o naši dceru,“ napsal na twitteru Souček.

Těšila ho i hra týmu. „Mám velkou radost, protože jsme předvedli velmi dobrý výkon. Přesně takhle jsme se chtěli všem předvést. Doufám, že v tom budeme pokračovat,“ řekl Souček BBC.

West Ham vyhrál poprvé v klubové historii úvodních šest zápasů v novém kalendářním roce. „Máme bezvadnou partu a hodně si věříme. Pokaždé říkám, že je jedno, kdo dá gól. Mám radost, že můžu pomoci týmu,“ uvedl pětadvacetiletý rodák z Havlíčkova Brodu.

Manchester City rozhodl o jasné výhře proti West Bromwichi už v první půli, kterou ovládl 4:0. Dvakrát skóroval Ilkay Gündogan, další trefy přidali Joao Cancelo a Rijád Mahriz. Po změně stran završil výsledek Raheem Sterling.

Na osmé místo se dostal Arsenal, který v Southamptonu zvítězil 3:1. Domácí vedli od třetí minuty po brance Stuarta Armstronga, jenže hosté v úvodním dějství obrátili stav, o což se zasloužili Nicolas Pépé a Bukayo Saka. Třetí gól Arsenalu přidal v 72. minutě Alexandre Lacazette. „Kanonýři“ oplatili Southamptonu sobotní vyřazení ve čtvrtém kole Anglického poháru a v lize bodovali pošesté v řadě.

Nováček z Leedsu vyhrál v Newcastlu 2:1. Vítězný gól dal Jack Harrison.