Středa 12. června 2024, svátek má Antonie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Slávisté za chování fanoušků proti AC Milán vyvázli jen s pokutou

Naštvaní domácí fanoušci naházeli na hřiště kelímky po udělené červené kartě pro Tomáše Holeše v utkání proti AC Milán. foto: Radek Vebr, MAFRA

Fotbalová Slavia dostala další více než dvou milionovou pokutu za chování fanoušků v evropských pohárech. Disciplinární komise klub potrestala za výtržnosti v osmifinálové odvetě Evropské ligy proti AC Milán (1:3.). Slávisté se přitom obávali uzavření části hlediště, protože byli v podmínce.
  14:41

Disciplinární komise UEFA vyměřila Slavii pokutu 87 tisíc eur, v přepočtu asi 2,2 milionu korun. Vytkla organizační nedostatky a chování fanoušků na tribunách.

Pražané musí zaplatit 32 000 eur za blokování schodiště a východů, což je obvyklý problém na severní tribuně.

Fanoušci se podle UEFA provinili také provokativními a urážlivými hesly (20.000 eur) a vhazováním předmětů na hrací plochu (35 000 eur). Na hřiště, na hráče soupeře i pomezního rozhodčího házeli kelímky, zápas byl několikrát přerušen.

Sudí Glenn Nyberg ukazuje červenou kartu domácímu kapitánovi Tomáši Holešovi.

Slávisté v odvetě marně doháněli porážku 2:4 z Milána, navíc opět dohrávali o deseti. V době největšího tlaku domácích švédský sudí Nyberg po dlouhé konzultaci s videorozhodčím vyloučil Holeše, který přišlápl kotník Calabriovi. Pražané tak vydrželi v plném počtu o šest minut kratší dobu než v úvodním zápase, v němž byl Diouf vyloučen ve 26. minutě.

Červená karta spustila emoce na hřišti i v hledišti. Po řadě sporných soubojů dostal za protesty žlutou kartu i trenér Trpišovský.

Někteří fanoušci později zareagovali na výzvu vedení Slavie a přiznali se k házení předmětů na hrací plochu. Odčiní si jej veřejnými pracemi ve prospěch klubu. Na sociální síti X o tom informoval předseda představenstva Pražanů Jaroslav Tvrdík s tím, že ostatním viníkům hrozí pokuta až 50 000 korun a dvouletý zákaz vstupu na všechna utkání v Edenu.

Slavia platila pokutu už na podzim. Ve vítězném zápase proti AS Řím (2:0) to bylo celkem 91 625 eur, což je nejvyšší peněžitý trest, jaký Slavii disciplinární komise UEFA dosud udělila.

Pražané měli navíc podmínečně uzavřenou severní tribunu a asistent trenéra Zdeněk Houštecký tehdy dostal za nesportovní chování trest na jedno utkání.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!