Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Slavia hledá gólové typy

Sport

  11:35
ŠPINDLERŮV MLÝN - Zatímco konkurence nelení a využívá přestupový termín k posílení kádru, ve Slavii panuje podezřelé ticho. O potenciálních náhradách za dva nejlepší hráče ligového lídra sešívaní mlčí.

Bican, Puč a Plánička, z nebe se dívají, jak Slavia válí. foto: ČTK

Psalo se stejné datum, jen o rok zpět. Aktivní vedení fotbalové Slavie už mělo na soupisce sedm nových tváří a spolu s nimi se připravovalo na jarní část sezony. Letos je situace opačná.
 Odešly dvě největší opory. Úderná dvojice se podílela na většině gólů Slavie. Obránce Matej Krajčík servíroval přesné pasy a útočník Tomáš Necid chladnokrevně zakončoval. Kdo je nahradí? Vedení Slavie mlčí či pouze naznačuje.

„Tenhle kádr má na to hrát o titul i bez dalších posil,“ myslí si záložník Vladimír Šmicer. Pokud však chtějí sešívaní obhájit ligový titul, tak jsou posily nezbytné. Hlavně do útoku. Toleski, Ivana ani Šenkeřík neoplývají stabilní střeleckou formou, jako tomu bylo u Necida.

Krajčíka asi nahradí Dřížďal „Útočníka sháníme. Je jedno, jestli bude malý nebo velký. Nejdůležitější je, aby dával góly,“ připustil asistent trenéra Slavie Pavel Řehák. Je obecně známo, že se Slavia zajímá o talentovaného Tomáše Pekharta z Tottenhamu. Zákulisní informace však uvádějí, že ve hře je i návrat Pavla Fořta z nevydařeného angažmá ve francouzském Toulouse. Co se konkrétních jmen týče, byl ale Řehák opatrný. „Ano, oba tito hráči splňují naše představy. Také Carlosi Tevézovi končí v Manchesteru United smlouva, tak uvidíme,“ odvětil vtipem. 

Mnohem jasnější se zdá být otázka nahrazení Mateje Krajčíka. Na pravou stranu obrany je připraven naskočit uzdravený František Dřížďal. „Žádného hráče nejde nahradit. Zvlášť Mateje, který je specifický typ. Ať už místo něj nastoupí kdokoliv, už to nebude Matej,“ obává se ale Dřížďal. „Je vysoce pravděpodobné, že někdo přijde. Trenér Jarolím chce kádr neustále zkvalitňovat,“ přiznal nakonec Řehák, že ani Slavia se změnám nevyhne. Velká rošáda se však očekávat nedá.

CO MAJÍ ZA SEBOU
9. ledna: fyzické testy
10. a 11. ledna: turnaj Víkend šampionů – 5. místo 10. ledna: Slavia – Bohemians 1905 1:2, Příbram–Slavia 1:3 (Tipsport liga) 11. ledna: Slavia–Plzeň 1:2 (Tipsport liga)

CO MAJÍ PŘED SEBOU
do 18. ledna: kondiční soustředění ve Špindlerově Mlýně
21. ledna: Slavia–Most
24. ledna: Slavia–Teplice
27. ledna: Slavia–Kladno
28. ledna – 8. února: herní soustředění v Dubaji
11. února: Slavia–Nitra
14. února: Slavia – Slovan Bratislava (ligová generálka)
21. února: Slavia–Plzeň (první ligové kolo na jaře) 

Autoři:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...