27. listopadu 2008 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia hraje pohár v Žilině

Slavia loni proti Žilině v předkole Ligy mistrů uspěla až na penalty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia loni proti Žilině v předkole Ligy mistrů uspěla až na penalty. | foto: ČTK

ŽILINA Slavia se dnes vrátí do známého prostředí. Právě na stadionu Žiliny začala před necelým rokem historicky první červenobílá cesta do Ligy mistrů. Loni zde český mistr remizoval 0:0. Letos by ale s tímto výsledkem sešívaní spokojeni nebyli. Právě výhra na Slovensku bude klíčová pro postup ze skupiny. Ani jeden z týmů totiž nezískal zatím žádné body.

Sledujte on-line

Ve druhém zápase skupiny F Poháru UEFA se představí Slavia na půdě v současnosti druhého celku slovenské ligy – MŠK Žilina, který v rámci utkání oslavuje sto let od svého založení. Přestože výše zmíněný střed mají fanoušci ještě v paměti, ze současného kádru českého mistra do něj zasáhli jen Vaniak, Tavares, Brabec, Janda, Dřížďal, Krajčík a Šenkeřík. Naopak v dresu Žiliny zřejmě nastoupí tehdejší slávista Ondřej Šourek. Oproti loňsku navíc povede Žilinu ve čtvrtek do souboje se Slavií nový trenér Dušan Radolský.

Trenér Slavie Karel Jarolím ještě nebude mít k dispozici trojici rekonvalescentů, kteří se nestihli dát dohromady. Ze základní sestavy budou chybět Mickael Tavares, Jaroslav Černý a Vladimír Šmicer. "Tito hráči nebyli k dispozici ani v posledním ligovém zápase a přesto jsme uspěli, takže na tom se pro nás nic moc nemění,“ nedělal si alibi slávistický lodivod.

Žilina už se letos s českým týmem potkala, právě při boji o Pohár UEFA jednoznačně přehrála Liberec. To je pro slávisty varování, přestože český tým suverénně vévodí domácí soutěži, zatímco Žilina své poslední utkání prohrála. Klíčové bude pro sešívané protrhnout pohárovou střeleckou smůlu. "V lize nám to tam padá, ale v evropských pohárech zatím bohužel ne, ale já pevně věřím, že utkání v Žilině i následující zápasy ve skupině nám vyjdou střelecky,“ nechal se slyšet kapitán Slavie Erich Brabec, který je paradoxně letos jediným střelcem v pohárových utkání.

Utkání má výkop v 18:30, bude ho řídit trojice rozhodčích z Makedonie, jako hlavní Aleksandar Stavrev, jeho asistenty budou Marjan Kirovski a Ljubomir Krstevski. My vám zápas přineseme v on-line přenosu zde. Startujeme již od šesti hodin.

Lidovky.cz
stano vyhráme 11:19 27.11.2008

ZE ŽIVOTA MÁMY: Vybírám školu pro syna... a je to peklo!
ZE ŽIVOTA MÁMY: Vybírám školu pro syna... a je to peklo!

Vybírám vhodnou škole pro syna, čas se krátí a já stále váhám.

Najdete na Lidovky.cz