Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Z některých lidí ve Slavii mi je špatně, přiznává fotbalista Skácel

Sport

  22:00
PRAHA - Fotbalista Rudolf Skácel hrál za Slavii Praha ve třech různých období, počtvrté už to v plánu nemá. Pro bývalého reprezentanta je Slavia po špatných zkušenostech z letošního jara uzavřenou kapitolou. Hrát bude už maximálně za starou gardu Slavie, které dnes pomohl k výhře v Silvestrovském derby nad Spartou 5:4. Momentálně si Skácel hledá angažmá v zahraničí na závěr kariéry.

Fotbalista Sparty Václáv Kadlec a Rudolf Skácel ze Slavie foto: Mafra - Jan Zátorský

Slavii bere jako klub svého srdce, i proto jí chtěl na jaře pomoci a v březnu podepsal smlouvu do konce sezony. Ovšem příliš šancí nedostal a stěžoval si, že s ním nikdo z klubu nekomunikoval. V létě pak v Edenu skončil a pachuť z rozchodu v něm zůstává dosud. "Z některých lidí ve Slavii mi je špatně," řekl Skácel. Příliš si nesedl zejména s tehdejším trenérem Michalem Petroušem. "Těch lidí bylo více a je mezi nimi i tento pán," dodal. Ovšem nechce, aby nepříjemná zkušenost zakryla dobré zážitky, které má z předchozích působení ve Slavii v letech 2002 a 2009.

"Na Slavii chci vzpomínat jen v dobrém. Má skvělé fanoušky. To, co se stalo, už je pryč. Nedá se nic dělat. V Čechách to tak někdy chodí," řekl Skácel, který vylučuje, že by se mohl někdy do klubu ještě vrátit. "Slavia je pro mě uzavřená kapitola. Její dres obléknu už je za starou gardu. Za tu si vždy rád zahraju, protože je tady dobrá parta," dodal. Dres staré gardy oblékl i v Silvestrovském derby, v němž pomohl už k devatenáctému vítězství z 28 zápasů proti Spartě. "Hlavní je, že jsme vyhráli. Bál jsem se, abych klukům tu sérii nepokazil. Byla sranda, tak si to snad lidi užili jako my. Jen škoda, že jsem nedal gól, to jediné mi chybí ke spokojenosti," řekl odchovanec Hradce Králové.

Od letního konce ve Slavii je stále bez angažmá

Od letního konce ve Slavii je stále bez angažmá, ale věří, že nyní v zimě najde nový klub. Myslí znovu na zahraničí, kde hrával například za Marseille, Panathinaikos Atény, Heart of Midlothian, Southampton, Herthu Berlín či Dundee United. "Neříkám ne, ale myslím si, že v české lize to nebude. Dokud není nic podepsaného, tak se stejně není o čem bavit. Chci pokračovat, cítím se dobře a doufám, že v novém roce budu hrát," prohlásil Skácel.

Český fotbalista Rudolf Skácel

Půlroční pauzu měl prý hlavně kvůli tomu, že chtěl, aby nové angažmá mělo smysl a nebylo jen kvůli tomu, aby někde hrál. "Nechtěl jsem jít někam na tři měsíce. Nebylo nic pořádného, co by mě zajímalo. Nechtěl jsem, abych dopadl jako ve Slavii. Chci jít někam, kde to bude mít smysl, abych si to na závěr kariéry užil. Návratu po dlouhé pauze se nebojím, protože se i po individuálním tréninku cítím dobře," dodal.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!