Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Slavia rozdrtila Rakovník, zahrál si i Šmicer

Sport

  17:57
PRAHA - Slavia bez řady juniorských reprezentantů chtěla dát zapomenout na nezdar v Poháru ČMFS z loňské sezony. Zdviženým palcem jí bylo i zaváhání tří prvoligistů, kteří jsou po včerejšku už ze hry venku.

Slavia slaví. foto: ČTK

Úřadující mistr neponechal v Rakovníku nic náhodě, a přestože se do první šance dostali domácí Slavia velmi brzy rozjela svůj gólostroj. Do poločasu to bylo po dvou brankách jarolíma, jednom Toleskiho a Šikliče 4:0. Právě levý obránce se ovšem těsně před koncem první pětačtyřicetimnutovky zranil a za bouřlivého potlesku diváků jej nahradil uzdravený Vladimír Šmicer.

Ani ve druhém poločase se favorit nedal vyvést ze dobrého rozmaru, navzdory dešti postupně nastřílel ještě další tři branky a utkání zvaršil exhibičním výsledkem 7:0. Svůj druhý gól dal z pokutového kopu Toleski, poprvé se trefil Ital Litteri a šťastnou sedmičku završil z přímého kopu Volešák.

Výsledek

SK Rakovník - SK Slavia Praha 0:7 (0:4)

Branky: 14. a 61. Toleski, 20. a 30. Jarolím, 24. Šiklič, 72. Litteri, 87. Volešák
Diváků: 2145

Pěnčín-Turnov - Liberec 0:3 (0:0)
Branky: 67. a 82. Smetana, 65. Nezmar.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...