Slavia rozdrtila Rakovník, zahrál si i Šmicer

17:57
PRAHA - Slavia bez řady juniorských reprezentantů chtěla dát zapomenout na nezdar v Poháru ČMFS z loňské sezony. Zdviženým palcem jí bylo i zaváhání tří prvoligistů, kteří jsou po včerejšku už ze hry venku.

Slavia slaví. foto: ČTK

Úřadující mistr neponechal v Rakovníku nic náhodě, a přestože se do první šance dostali domácí Slavia velmi brzy rozjela svůj gólostroj. Do poločasu to bylo po dvou brankách jarolíma, jednom Toleskiho a Šikliče 4:0. Právě levý obránce se ovšem těsně před koncem první pětačtyřicetimnutovky zranil a za bouřlivého potlesku diváků jej nahradil uzdravený Vladimír Šmicer.

Ani ve druhém poločase se favorit nedal vyvést ze dobrého rozmaru, navzdory dešti postupně nastřílel ještě další tři branky a utkání zvaršil exhibičním výsledkem 7:0. Svůj druhý gól dal z pokutového kopu Toleski, poprvé se trefil Ital Litteri a šťastnou sedmičku završil z přímého kopu Volešák.

Výsledek

SK Rakovník - SK Slavia Praha 0:7 (0:4)

Branky: 14. a 61. Toleski, 20. a 30. Jarolím, 24. Šiklič, 72. Litteri, 87. Volešák