Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
6. září 2016 15:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia si velebí nového kouče Šilhavého: Vybrali jsme nejlepšího z kandidátů

Představení trenéra Jaroslava Šilhavého ve Slavii | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Představení trenéra Jaroslava Šilhavého ve Slavii | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Tři české trenéry, čtyři zahraniční a Zdeňka Zemana. Fotbalová Slavia poté, co minulé pondělí odvolala Dušana Uhrina mladšího, oslovila sedm koučů. „Měli jsme řadu výborných kandidátů a myslím si, že jsme vybrali toho nejlepšího,“ prohlásil šéf klubu Jaroslav Tvrdík na adresu Jaroslava Šilhavého.

Od odchodu Uhrina do příchodu Šilhavého uběhlo osm dnů. Adeptem číslo jedna byl Luboš Kozel. S trenérem reprezentační osmnáctky už bylo všechno dohodnuté, zbývalo dořešit drobnosti. „Měl jsem pocit, že jsme si podali ruku,“ poznamenal Tvrdík. Když se o pár hodin později na veřejnosti objevily technické detaily z jednání, Kozel nabídku odmítl.

Slavia z úniku informací obvinila asociaci, ta to rezolutně popřela. Došlo i na výhrůžky, majitel Slavie, čínská společnost CEFC, hrozila ukončením spolupráce s asociací. „Mrzí nás to, k čemu došlo. Víme, že informace nepocházely ze Slavie. Pro klub to byla zkušenost. Ukázalo se, že tento trenér nebyl vhodným trenérem pro Slavii. Pro klub, kde se pracuje pod tlakem a pod velkým očekáváním fanoušků,“ podotkl Tvrdík.

Jednání i s dalšími kandidáty vedl generální ředitel Martin Krob. I když podrobnosti neprozradil, dva ze zahraničních trenérů mohli být žilinský Adrian Gula a trenčínský Martin Ševela. A třetí z Čechů byl Radoslav Látal. „Pak už jsme mu řekli, aby neodmítal nabídku Gliwic,“ líčil Tvrdík.

Trenér Jaroslav Šilhavý.
Úvodní utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy: Slavia Praha - Anderlecht...

Krob se mezitím vydal za Zdeňkem Zemanem, který od roku 1969 žije v Itálii a kde dosáhl několika významných trenérských úspěchů. „Zdeněk Zeman měl zájem, je to legenda, mám k němu velký respekt. Vyslovil přání trénovat v Česku, kde dosud tu šanci nedostal. Ale jednání skončila dřív než začala. Zasáhla vyšší moc, víc prozrazovat nemůžeme,“ podotkl Tvrdík.

„Nikdo z trenérů, které jsme oslovili, nás neodmítl s výjimkou Luboše Kozla. To ukazuje jakou sílu a tradici Slavia má,“ zdůraznil Tvrdík, jenž je ve Slavii předsedou představenstva.

Slavia se tak zaměřila na vyvázání Šilhavého z Dukly, kam někdejší slávistický stoper z let 1990 až 1993 nastoupil letos v létě. „Nebyla to rychlá volba, hovořili jsme s ním několik dnů. Získali jsme trenéra, kterého jsme si přáli. V české lize byl první, dvakrát třetí, postoupil do základní skupiny evropských pohárů a pak i z ní. Kdo to z českých trenérů dokázal?“ vyjmenovával Tvrdík.

„Jaroslav Šilhavý u nás hrál, byl kapitánem. Je to slávistický srdcař, je sešívaný, jak my říkáme. Máme tady dobré hráče, ale chybí srdce a nasazení. Souhra není na úrovni, jak by si klub našich kvalit představoval.“

Pikantní je, že Šilhavý jako asistent trenéra a později jako hlavní kouč juniorky působil čtyři a půl roku ve Spartě. U rivala byl tedy déle než ve Slavii...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!