Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Slavia zdolal Boleslav a zvýšila náskok v čele na 14 bodů, dvakrát se krásně trefil Stanciu

Utkání 23. kola první fotbalové ligy: FK Mladá Boleslav - Slavia Praha, 14. března 2021 v Mladé Boleslavi. Hráči Slavie se radují z třetího gólu. foto: ČTK

Mladá Boleslav/Brno - Fotbalisté pražské Slavie zvítězili ve 23. kole první ligy v Mladé Boleslavi 3:0. Obhájce titulu rozhodl už v úvodním dějství, kdy se dvakrát trefil Nicolae Stanciu. V 82. minutě pak proměnil penaltu střídající Júsuf Hilál. "Červenobílí" nadále jako jediní v ligové sezoně drží neporazitelnost a vedou neúplnou tabulku o 14 bodů před druhou Spartou, která má dvě utkání k dobru.
  18:46aktualizováno  20:40

Slávisté v nejvyšší soutěži bodovali ve 35 zápasech za sebou a k vyrovnání vlastního rekordu jim chybí jediné utkání. Pražané se vítězně naladili na čtvrteční odvetu osmifinále Evropské ligy na půdě Glasgow Rangers. Boleslav nebodovala po předchozích dvou výhrách a na 15. místě tabulky má nadále čtyřbodový náskok na sestupové příčky. Domácímu trenérovi Karlu Jarolímovi nevyšel duel proti bývalému klubu, za který hrál a který později dovedl k dvěma titulům.

Kouč Slavie Trpišovský oproti čtvrtečnímu domácímu úvodnímu osmifinále Evropské ligy s Rangers (1:1) udělal z různých důvodů pět změn v základní sestavě. Šanci dostali uzdravený Van Buren či Tecl, který hrál v lize od začátku poprvé od září. V 16. minutě se právě hostující útočník dostal do první velké šance, ale sám před brankářem Šedou minul. Poté domácí gólman vyrazil Simovu střelu.

Slávisté byli podle předpokladů aktivnější a v 27. minutě otevřeli skóre. Stanciu z přímého kopu zakroutil míč s pomocí tyče do sítě a skóroval ve čtvrtém utkání za sebou, do kterého nastoupil.

Rumunský záložník byl nabuzený a pět minut před pauzou se prosadil znovu. Ve vápně si pohrál s obránci a z úhlu s přehledem zavěsil. Dva góly v jednom duelu dal v české lize počtvrté, na první hattrick stále čeká. Ještě do přestávky mohl zvýšit Tecl, ale v další šanci trefil Šedu.

Utkání 23. kola první fotbalové ligy: FK Mladá Boleslav - Slavia Praha, 14....

V 58. minutě mohl snížit domácí Škoda, hlavičku však poslal mimo. Na opačné straně se podobně vedlo Provodovi. Jarolím 20 minut před koncem netradičně provedl hned čtyři střídání najednou, ale jeho svěřenci na zdramatizování zápasu neměli.

Naopak v 81. minutě zahrál Šimek ve vlastním vápně rukou a střídající Hilál z penalty nezaváhal. Na druhé straně Preisler první mladoboleslavskou střelou mezi tyče protáhl Koláře, krátce poté se pro změnu dostal do zakončení znovu Hilál, ale hlavičkoval vedle. Slavia porazila Boleslav v lize podesáté za sebou.

Brno se topí v sestupovém pásmu

Jablonec nastoupil do soutěžního duelu po dvoutýdenní pauze, minulý víkend se Spartou nehrál kvůli karanténě pražského soupeře. V základní sestavě tentokrát Severočechům chyběl kapitán Hübschman.

Hosté přesto začali aktivněji a už v šesté minutě se po rohovém kopu prosadil nejlepší týmový střelec Schranz. Jeho trefu však rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu. O čtyři minuty později se už ale Jablonečtí dočkali regulérní branky. Po dalším rohu skončila tečovaná střela Holíka na břevnu, míč se však odrazil k Pleštilovi a ten svým prvním gólem v ligové sezoně otevřel skóre.

Zvýšit vedení Severočechů mohl následně znovu Schranz, ale proti jeho dalšímu pokusu zasáhl skvěle brankář Floder. Brno se stejně jako v minulém utkání s Karvinou začalo osmělovat až po úvodní čtvrthodině, jenže proti pozorné obraně soupeře si nevytvářelo mnoho příležitostí. Nejblíže brance tak byl jen po překvapivém pokusu z pravé strany Přichystal, ale při svém 50. ligovém startu trefil břevno.

Domácí do druhé půle nachystali trojnásobné střídání a začali být nebezpečnější. Po hodině hry si na Moravcův centr naskočil Růsek, ale hlavičkoval jen do náruče Hrubého.

V 73. minutě se však prosadil znovu Jablonec. Po centru z levé strany se Zelený dostal před Flodera, ten jeho střelu ještě vyrazil, proti dorážce Schranze však už byl bezmocný. Slovenský útočník skóroval posedmé v ligovém ročníku.

Zbrojovka se v závěru pokusila ještě o snížení, ale po promarněných příležitostech Hladíka se dočkala až v první minutě nastavení zásluhou střídajícího Fily, který si připsal premiérovou branku v nejvyšší soutěži.

Moravané tak sice prolomili sérii čtyř domácích zápasů bez vstřeleného gólu, z posledních pěti zápasů na Srbské však získali jen bod a zůstávají nejhorším domácím týmem ligy.