Slavia zvládla bitvu o Ligu mistrů. Plzeň ani napotřetí nevyhrála a vede už jen o 7 bodů

Kapitán Slavie Milan Škoda zavelel k velkému obratu. foto: MAFRA - Michal Růžička/Dan Materna

PRAHA - Fotbalisté pražské Slavie zvládli boj o druhé místo, když na svém hřišti porazili ve 20. kole HET ligy Olomouc 3:1. Sigma přitom od 57. minuty vedla, slávisté však v poslední čtvrthodině třemi gól skóre zápasu otočili. Olomouc tak porazili v lize poprvé po osmi zápasech. V tabulce navíc ztrácejí na vedoucí Plzeň už jen sedm bodů. Plzeň totiž na jaře nevyhrála v lize ani napotřetí, když doma remizovala s Libercem 2:2.
  17:00aktualizováno  19:36

Petržela je znovu v ráži. Vystřídal beka po 20 minutách. ‚Měl alergii, asi na mě‘

Při druhém gólu domácích poprvé v české nejvyšší soutěži videorozhodčí změnil původně neuznanou branku.

Slavia začala náporem a hostující brankář se v osmé minutě musel hodně natahovat, aby vyrazil Hušbauerovu střelu.

Na druhé straně se po chybě domácí obrany řítil do šance Hála, oběhl i gólmana Koláře, ale v pádu už zakončil jen slabě a míč se dokutálel mimo. V 18. minutě nabil za vápnem Hála Sladkému, který ale tísněn protihráčem zamířil vedle.

Simon Deli (nahoře) a Milan Škoda se radují z vítězného gólu.
Milan Škoda se raduje s fanoušky Slavie.

V 27. minutě dostal slávista Souček míč do sítě, sudí Orel však už předtím zapískal útočný faul. Na opačné straně musel proti střele aktivního Hály z úhlu zasáhnout domácí brankář Kolář.

Výsledky 20. kola:

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 2:2 (2:1)
Branky:
21. Chorý, 40. Krmenčík - 38. Pulkrab, 74. Breite. Rozhodčí: Marek - Hájek, Černý. Bez karet. Diváci: 9245.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Zeman (78. Petržela), Hořava, Čermák (86. Bakoš), Kovařík - Chorý (64. Kolář), Krmenčík.
Liberec: Hladký - Coufal, Kačaraba, Mikula, Kerbr - Oscar (81. Ševčík), Folprecht, Breite, Potočný (56. Wesley) - Bosančič - Pulkrab (90.+2 Havelka).

Slavia Praha - Sigma Olomouc 3:1 (0:0)
Branky:
74. Škoda, 81. Tecl, 84. Van Buren - 57. Hála. Rozhodčí: Orel - Paták, Mokrusch - Zelinka (video). ŽK: Stoch, Souček, Tecl - Sladký, Hála, Plšek. Diváci: 14.117.
Slavia: Kolář - Frydrych, Jugas, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Danny (70. Tecl), Sobol (59. Van Buren) - Škoda (87. Bucha).
Olomouc: Reichl - Sladký, Radakovič, Polom, Falta - Zahradníček (83. Manzia), Houska (86. Yunis), Texl (70. Plšek), Kalvach, Hála - Řezníček.

FK Jablonec - Baník Ostrava 2:0 (0:0)
Branky:
50. Doležal, 78. Jovovič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Pospíšil. ŽK: Fillo, Hlinka, Jirásek, Pazdera, Fleišman (všichni Ostrava). Diváci: 3420.
Jablonec: V. Hrubý - Holeš, Lischka, Pernica, Zelený - Jovovič (86. Diviš), Trávník (82. Breda), V. Kubista, Masopust - Doležal, Chramosta (90. Čvančara).
Ostrava: Laštůvka - Pazdera (75. Diop), Procházka, Psyché, Fleišman - Jirásek, Hlinka - Fillo, R. Hrubý (58. Baroš), Granečný (46. De Azevedo) - Poznar.

Pražané v závěru poločasu stupňovali tlak. Reichl však vyrazil Stochovu ránu zpoza vápna a skvěle si už v první minutě nastavení poradil i s velkou šancí Škody.

Domácí pokračovali v náporu i po pauze, ale do vedení šla Sigma. Slávista Bořil v 57. minutě nechtěně prodloužil dlouhý nákop za obranu na Hálu a ten svůj samostatný únik proměnil střelou mezi Kolářovy nohy.

Slávistický gólman inkasoval po předchozích třech soutěžních duelech s čistým kontem.

Pražané po inkasované branky vyvinuli obrovský tlak. V 66. minutě na zadní tyči mířil nad Bořil, po střele střídajícího Van Burena za již překonaným gólmanem zasáhla obrana a následně přestřelil Frydrych.

V 74. minutě Stochovu ránu z přímého kopu famózně vytáhl Reichl ze šibenice na roh, ale po něm už domácí udeřili.

Po Deliho hlavičce napálil Sladký zblízka Škodu, od něhož se míč odrazil do sítě. Domácí kapitán tak gólově oslavil dnešní 250. zápas v české lize.

Slavia pokračovala v drtivém tlaku a v 81. minutě otočila stav. Po dalším rohu prodloužil Deli míč na zadní tyč, odkud jej Tecl doklepl do sítě.

Sudí odmával ofsajd, ale Orel po poradě s videorozhodčím původní verdikt opravil. Poprvé v historii české ligy tak nová technologie změnila zprvu neuznanou trefu.

Sigma vrhla všechny síly do útoku a srovnat mohl Hála, ale Slavii zachránil Kolář. Domácí v 84. minutě vyrazili do brejku, Van Buren nejprve trefil tyč, ale pak už dotlačil míč do sítě.

Plzeň ani napotřetí nevyhrála, Liberec veze bod

Fotbalisté vedoucí Plzně doma s Libercem dvakrát neudrželi vedení, remizovali 2:2 a v jarní sezoně nejvyšší soutěže ani na třetí pokus nevyhráli.

Západočeši mají v čele tabulky sedmibodový náskok na Slavii a k dobru odložený zápas v Ostravě.

Po dvaceti minutách otevřel skóre Tomáš Chorý, Slovan vyrovnal trefou Matěje Pulkraba, ale těsně před pauzou vrátil Viktorii vedení Michael Krmenčík. Čtvrt hodiny před koncem srovnal Radim Breite.

Jablonec vyhrál na jaře i popáté, odnesl to Baník

Fotbalisté Jablonce vyhráli i svůj pátý soutěžní zápas na jaře, když doma porazili Ostravu 2:0. Góly se o to zasloužili Martin Doležal a Vladimír Jovovič.

Jablonec, který zvládl ve středu i pohárový zápas, tak na šestém místě ztrácí už jen bod na čtvrtou Spartu.

Baník naopak na jaře zatím získal jen bod a je jasně poslední se ztrátou sedmi bodů na místa záchrany. Má však k dobru odložený zápas s Plzní.