Slávistická juniorka padla v Olomouci, Teplice zůstaly v boji o titul

18:49aktualizováno  19:11
PRAHA - Již devátou porážku v této sezoně si připsala mistrovská Slavia na půdě Olomouce v rámci 26. kola. Kouč František Cipro přivezl na Hanou béčko se spoustou juniorů a dorostenců (Slavii čeká v týdnu semifinálová odveta v domácím poháru s Jabloncem) a domácí toho využili k výhře 3:1. Ve hře o titul zůstávají po výhře 1:0 v Mladé Boleslavi fotbalisté Teplic.

Olomouc - Slavia. foto: ČTK

1991, 1992, 1991, 1990, 1989, 1993. Co ta čísla značí? Datumy narození většiny fotbalistů Slavie v zápase 26. kola nejvyšší domácí soutěže na půdě Olomouce. Kouč Cipro totiž šetřil většinu zdravých hráčů A-týmu na středeční odvetu semifinále domácího poháru (první zápas v Jablonci Slavia prohrála 0:1) a na Hanou tak přivezl až na pár výjimek juniorku.

SPARTU OCHRÁNIL OD BLAMÁŽE S BOHEMIANS PRAHA MLADÍČEK KADLEC - VÍCE ČTĚTE ZDE!

AŤ JE OSTRAVA KLIDNĚ FAVORIT, TVRDIL BRABEC PO VÝHŘE SPARTY - VÍCE ČTĚTE ZDE!

A právě jedna z těch "výjimek" - jedenadvacetiletý Makedonec Ivanovski - vstřelil ve 24. minutě první gól zápasu. Hosté drželi překvapivý výsledek precizní obranou až do do čtyřiašedesáté minuty. Poté však mírný tlak domácích a úbytek sil slávistických mladíků znamenal vyrovnání - Šultes si pohrál s hostujícími stopery a přesně zakončil - 1:1.

Olomouc - Slavia.

O šest minuty později přidal Michal Hubník druhý gól zápasu a tentýž hráč v 80. minuty přidal ze situace zavánějící ofsajdem třetí branku. Slávisté tak prohráli již podeváté v této sezoně a se ziskem pětatřiceti bodů se krčí na osmém místě ligové tabulky. Olomoučtí po výhře přeskočili Mladou Boleslav na šesté místo.

OLOMOUC - SLAVIA PRAHA 3:1 (0:1)

Branky: 70. a 80. Hubník, 64. Šultes - 24. Ivanovski.
Rozhodčí: Bílek - Drastík, Urban. ŽK: Šultes, Hubník - Tecl, Ivanovski, Mareš. Diváci: 6037.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Dreksa, Komárek, Heidenreich - Bajer, Hořava - Petr (79. Schulmeister), Ordoš, Navrátil (74. Onofrej) - Šultes (66. Hubník). Trenér: Psotka.

Slavia: Vaniak - Dens, Hošek, Lafrance, Mareš - Kysela (75. Duranski), Ragued, Koreš, Trubila - Tecl (68. Zákostelský), Ivanovski (83. Hurka).

Fotbalisté Teplic vyhráli na půdě Mladé Boleslavi 1:0 a mohou dál snít svůj o svém premiérovém titulu v nejvyšší fotbalové soutěži. Nutnou podotknout, že za výhru ze hřiště Středočechů vděčí především brankáři Slavíkovi, jeho dobře postaveným tyčím a hlouposti domácího stopera Janíčka.

Ten v po hodině hry sestřelil v pokutovém území nešikovně hostujícího Mahmutoviče a Vachoušek z nařízené penalty vstřelil jediný gól zápasu. Přitom Boleslavští byli po většinu zápasu lepším týmem a především v prvním poločase si připravovali jednu gólovou příležitost za druhou. Proti ale byla dvakrát branková konstrukce a několikrát skvělý Slavík.

MLADÁ BOLESLAV - TEPLICE 0:1 (0:0)

Branka: 61. Vachoušek z pen. Rozhodčí: Drábek - Kordula, Dobrovolný. ŽK: Procházka - Ljevakovič, Lukáš. Diváci: 4215.

V přímém souboji o záchranu dokázali fotbalisté Kladna porazit 1:0 Slovácko a se svým soupeřem si tak prohodili pozice. Moravský celek je nyní na sestupovém 15. místě s bodovou ztrátou právě na Kladno. Jedinou branku ne příliš pohledného duelu vstřelil ve 42. minutě Tatanašvili.

NEÚPLNÁ LIGOVÁ TABULKA PO 26. KOLE

SK Kladno - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)
Branka: 42. Tatanašvili.
Rozhodčí: Paták - Filípek, Pospíšil. ŽK: Strnad, Cigánek, Kostolanský, Szabo - Kordula, Perůtka, Valenta, Zelenka. Diváci: 3455.

V pondělí se před televizními obrazovkami střetnou v pražském Ďolíčku Bohemians 1905 a Baník Ostrava. Zápas má výkop od 17:30 hodin.