Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slovensko řeší skandál, hráčům nepřiletěli příbuzní a ti pořádně zuří

Sport

  12:00
BORDEAUX - S hodně nepříjemným skandálem hned na úvod evropského šampionátu se musí potýkat fotbalisté Slovenska. Těm totiž na úvodní zápas s Walesem (porážka 1:2) nepřiletěli do místa konání nejbližší. Důvod? Let z Bratislavy, kterým se měli do Francie dopravit i příbuzní hráčů, byl zrušený.

Marek Hamšík. foto: Reuters

V den zápasu – tedy sobotu – byly z bratislavského letiště do dějiště souboje Slovensko vs. Wales – Bordeaux – naplánované tři lety. Dva z nich neměly žádný problém a vše proběhlo podle plánu, třetí ovšem nikoliv. A to měl do Francie odletěl jako první, přednostně.

Na palubě totiž měli spolu s dalšími 150 pasažéry sedět například rodiče kapitána Martina Škrtela, partnerka jeho kolegy z obrany Jána Ďuricy Magdaléna Šebestová a také manželka Marka Hamšíka Martina. Dopravu charterovými lety zajišťoval pro slovenský svaz soukromá společnost s příznačným názvem FutbalTour.sk.

Souboj debutantů na Euru ovládli po velké bitvě i díky chybě Kozáčika Velšané

„Nevíme jak vyjádřit naší lítost. Mrzí nás, že doma zůstalo 150 zklamaných a právem naštvaných fanoušků. Další dva lety odcestovaly bez problémů. Jsme připraveni snášet následky v plném rozsahu a klientům nabídneme kompenzaci. O dalším postupu budeme informovat v pondělí,“ zní v prohlášení této cestovky.

Jak bude chtít fanouškům nahradit propadlé vstupenky a fakt, že přišli o zážitek z premiéry – byť výsledkově nepovedené – slovenských fotbalistů na evropském šampionátu, tak lze nyní jen spekulovat.

Dlužno dodat, že nejde v tuto chvíli jen o fanoušky a příbuzné, ale i samotné hráče. Jak totiž přiznal po zápase v televizním rozhovoru i sám Marek Hamšík, museli hráči tuto situaci řešit až do raného odpoledne, tedy jen pár hodin před výkopem duelu.

Wales vs. Slovensko (Bale střílí branku).
Wales vs Slovensko (Hamšík v šanci).

„My hráči bychom neměli od rána do jedné hodiny odpoledne řešit v den zápasu něco takového ohledně toho, že naši rodinní příslušníci za námi nakonec nepřiletí. Kompetentní lidé by se měli nad sebou zamyslet,“ vypustila z úst největší hvězda slovenského výběru.

Jeho otec Richard byl ve své reakci, kterou adresoval smskou předsedovi slovenského fotbalového svazu Jan Kováčikovi, ještě ostřejší: „Pan Kováčik, lidé, kteří jsou ve vedení svazu odpovědní za tento průser si nezaslouží být nadále ve svých funkcích. My všichni jsme z toho hodně rozčarováni. Doufám, že z toho vyvodíte důsledky. S pozdravem rodiče. Napsal R. Hamšík.“

Je otázkou, zda jeho slova padnou na úrodnou půdu. Svaz se totiž ve svém vyjádření cítí být také na straně poškozených. „To, že se letadlo poškodilo a nemohlo vzlétnout, není naše chyba. Cestovka bohužel nedokázala v tak krátkém čase zajistit náhradní stroj. Mrzí nás to, ale také jsme poškozený klient,“ vysvětlil pro Sport24.sk výkonný ředitel svazu pro marketing Jaroslav Šišolák.

„Chtěli jsem vyjít vstříc našim hráčům a jejich rodinným příslušníkům. Nabídli jsme jim námi organizovaný let na pátek, chtěli odcestovat ale až v sobotu, proto jsme to řešili prostřednictvím jiné společnosti. To, že se jejich let neuskutečnil, není naší chybou. Je nám to opravdu líto,“ přidal i zmíněný svazový šéf Kováčik.

Bude toto vysvětlení hvězdné trojici slovenských hráčů stačit? Zdá se, že nad Tatrou se bude nyní pořádně blýskat...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....

Mohlo by vás zajímat