17. června 2018 16:02 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Smrt na MS. Argentinským fanouškům spadl v Moskvě na hlavu nahý muž, po pádu zemřel

Argentinští fanoušci před zápasem s Islandem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Argentinští fanoušci před zápasem s Islandem. | foto: ČTK

MOSKVĚ Hrůznou příhodu zažili na fotbalovém mistrovství světa tři argentinští fanoušci, kteří se v sobotu večer vraceli ze zápasu s Islandem do moskevského hotelu. Podle dnešní zprávy listu Moskovskij komsomolec se na jejich hlavy zřítil z šestého patra nahý muž. Nešťastník po převozu do nemocnice zemřel, Argentinci jsou v péči lékařů.

Událost se stala v centru Moskvy, kde se argentinští fandové ubytovali v jednom z hostelů. Když se blížili ke vchodu do domu, v otevřeném okně vysoko nad nimi se podle očitých svědků objevil nahý mladík, který komusi vulgárně nadával a emotivně gestikuloval. Pak ve vzteku ztratil rovnováhu a dopadl na Argentince, které srazil na zem.

Vstát se podařilo jen jednomu, zbylí dva na zemi silně krváceli. Podle ošetřujících lékařů ale jejich stav není příliš vážný. Není dokonce vyloučeno, že čtvrteční zápas Argentiny s Chorvatskem alespoň některý ze zraněných fanoušků stihne.

Když policisté do bytu v šestém patře vnikli, našli ho prázdný. Byt byl ve zuboženém stavu a na stole se válely obaly od léků, napsal Moskovskij komsomolec.

ČTK