Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Smutná zpráva z Litvy. Bývalý obránce Hearts a Ranger zemřel pár dní před 37. narozeninami

Sport

  22:51
Bývalý obránce klubů Hearts a Rangers a bývalý litevský reprezentant Marius Žaliukas zemřel pouhých jedenáct dní před svými 37. narozeninami. Úmrtí potvrdila hráčova manželka i lotyšská reprezentace.

Marius Žaliukas zemřel ve věku 36 let foto: Twitter.com/rangersfc

Žaliukas má za sebou úspěšnou fotbalovou kariéru, kterou ukončil v roce 2016. Obránce hrál v letech 2007 až 2013 v Hearts, kde si připsal přes 150 zápasů a v roce 2012 pomohl týmu k výhře skotského poháru. Chvíli hrál také v Leeds United a Rangers, kariéru pak končil v litevském celku Žalgiris. Má na svém kontě také 25 reprezentačních zápasů v A týmu, vstřelil jednu branku.

Za jedenáct dní měl oslavit 37. narozeniny, jeho manželka však oznámila, že prohrál boj s nemocí. Přesný důvod úmrtí zveřejněn nebyl. „Dnes přestalo bít srdce Mariuse Žaliukase,“ oznámila jeho manželka Nora na sociálních sítích.

„Marius Žaliukas, dlouholetý obránce národního týmu a legendární litevský fotbalista, zemřel. Bylo mu pouhých 36 let,“ potvrdila úmrtí litevská reprezentace. „Marius inspiroval nespočet mladých fotbalistů a jeho přínos litevské reprezentaci nebude nikdy zapomenut,“ stálo dále v prohlášeníů.

S vyjádřením soustrasti přišli i zástupci Leedsu i samotné Premier League. „Naše myšlenky v LUFC jsou se všemi přáteli a celou rodinou bývalého obránce Mariuse Žaliukase, který zemřel ve věku 36 let.“

Vyjádřili se i zástupci z Rangers: „Rangers je dnes večer v šoku a zarmoucen zprávou o úmrtí našeho bývalého hráče.“

Smuteční rozloučení proběhne 4. listopadu v Žalgirisu, jeho posledním působišti.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!