Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Už i Slavia ztratila body, Sparta je zpátky v čele. Výhry pro Bohemians i Olomouc

Sparťanský smutek po inkasování gólu v zápase s Karvinou foto: Radek Vebr, MAFRA

Fotbalová liga nemá už tým, který by všechno vyhrál. V 6. kole došlo i na Slavii, která remizovala v Jablonci 1:1. Do čela se tak po týdnu vrátila Sparta, která porazila Karvinou 3:1. Plzeň zvládla prosincovou dohrávku v Mladé Boleslavi a zvítězila 3:1.
  16:52aktualizováno  6. prosince 19:30

Sparta se Slavií k ligovým zápasům nastoupily po čtvrtečních úvodních duelech play off Evropské ligy v jiných rozpoloženích: zatímco sparťané v Záhřebu zklamali a podlehli 1:3, slávisté doma porazili Luhansk 2:0.

Ale v Jablonci se slávistům nevedlo. Trenér Jindřich Trpišovský udělal osm změn v sestavě, což se neukázalo jako dobrý tah. Slavia prohrála poločas, když za bezbrankového stavu Jurečka neproměnil penaltu. A v dlouhém nastavení první půle si nepohlídal ofsajd, po kterém přihrál do vyložené šance Tijanimu. Gól tak neplatil.

„Neproměněná penalta byla důležitým momentem utkání. Místo abychom vedli, tak jsme vzápětí prohrávali,“ litoval slávistický kouč.

Hned po přestávce Holeš z dorážky vyrovnal, ale otočit zápas se slávistům nepodařilo. I proto, že při další gólové střele Jurečky v ofsajdovém postavení stojící Bořil ovlivnil zákrok brankáře Hanuše. Slávisté udělali devatenáct faulů, i proto se nemohli dostat do tempa.

To Sparta proti ustrašené Karviné nastoupila razantně, brzy vedla, přidala další gól a zdálo se, že si spraví náladu. Jenže krátce po pauze se Karabec ohnal loktem po protivníkovi, dostal červenou kartu a když deset minut před koncem hosté snížili, bylo z pohodového zápasu drama. Sparťany uklidnil až dvě minuty před koncem Pavelka.

Třetí pohárový zástupce Plzeň si zápas v Mladé Boleslavi odložila kvůli cestě z play off Konferenční ligy v Kazachstánu.

Utkání dohrávala až 6.12. a díky dvěma trefám Šulce v úvodech poločasů zvítězila 3:1.

Bohemians po dvou porážkách bez vstřeleného gólu konečně zabrali a doma porazili Hradec Králové 2:1 díky dvěma gólům Kovaříka. Jeho první branka z voleje byla výstavní. Bohemians poprvé v sezoně bodovali doma.

Dobrou formu potvrdila Olomouc, která porazila Liberec. Útočník Juliš proměnil penaltu a dal svůj třetí gól sezony.

V sobotu se odehrála tři utkání. Ostrava díky zlepšenému výkonu po přestávce a dvěma brankám střídajícího Tanka porazila České Budějovice 2:0. Ty znovu padly na dno, protože poslední Zlín poprvé vyhrál - porazil Teplice 2:1.

Doma nezvládly zápasy jen Pardubice, které podlehly Slovácku, protože za stavu 0:0 neproměnily spoustu šancí.