27. listopadu 2012 15:11 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Soutěž Trenér 1. ligy skončila. Nejvíc bodů získal Lafata

Tipovací soutěž Trenér 1. ligy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tipovací soutěž Trenér 1. ligy | foto: Lidovky.cz

Podzimní část české nejvyšší fotbalové ligy skončila a s ním i naše tipovací soutěž Trenér 1. ligy. Vítězem se stal kouč s přezdívkou "mil.safra", který vkládal důvěru i do Davida Lafaty, což se mu vyplatilo. Jablonecký střelec se stal fotbalistou s největším počtem získaných bodů.

Trenér 1. ligy

Tipovací soutěž Trenér 1. ligy

Ideální jedenáctku tipovací soutěže Trenér 1. ligy po 16. kole tvoří výhradně hráči z nejlepších čtyř týmů: Plzně, Jablonce, Sparty a Olomouce.

Útok spolu s třináctigólovým Lafatou tvoří Michal Ordoš z Olomouce, jenž má o zásah méně.

V záložní řadě jsou dva pilíře plzeňské ofenzivy Pavel Horváth a Vladimír Darida doplněné o duo z Jablonce - Luboš Loučka Filip Novák.

Ideální sestava podle Trenér 1. ligy

Vaclík (Sparta) - Jarošík (Sparta), Beneš (Jablonec), Rajtoral, Ševinský (oba Plzeň) - Loučka, Novák (oba Jablonec), Horváth, Darida (oba Plzeň) - Lafata (Jablonec), Ordoš (Olomouc).

Podle bodovacího systému Trenér 1. ligy se mezi čtyři nejlepší obránce vešli: sparťan Jiří Jarošík, jablonecký Vít Beneš a Západočeši František Rajroral a Limberský.

Soutěžící i přes tyto statistiky ale mezi útočníky nejvíce věřili Léonardu Kweukemu ze Sparty. Celkem ho nominovalo 1702 trenérů. Ordoš byl v tabulce "vytíženosti" až na pátém místě.

Celkově nejvíce nominací si však nevysloužil rutinér Lafata ani nikdo z ofenzivních hráčů, ale reprezentační krajní bek Limberský.

Nejlepší fotbalisté podle zisku bodů

  1. David Lafata - 152 bodů
  2. Vít Beneš - 135
  3. Pavel Horváth - 119
  4. Jiří Jarošík - 117
  5. Vladimír Darida - 117
  6. František Rajtoral - 110
  7. Michal Ordoš - 109
  8. Luboš Loučka - 105
  9. Marek Bakoš - 102
  10. Tomáš Vaclík - 101

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.