Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Anketa: Kdo ukončí nadvládu Španělska?

Sport

  15:45
Fotbalisté Španělska obhájili titul pro mistry Evropy, navíc ovládli i poslední světový šampionát v Jihoafrické republice. Server Lidovky.cz se zeptal tři expertů, kdo by mohl ukončit jejich nadvládu?

Fotbalisté Španělska jsou mistry Evropy foto: Reuters

Vratislav Lokvenc

Vratislav Lokvenc (bývalý reprezentant): Věřil bych Argentině nebo Brazílii, ale spíš si myslím, že Španělsko ještě nějaký rok odolá.  Na mistrovství světa se ale může stát cokoliv. Argentina má Lionela Messiho a další technické hráče, podobně jako Španělsko, ale po taktické stránce jsou na tom mnohem lépe úřadující mistři. To se ale může během dvou let změnit. Neměl bych zapomenout ani na Němce, ti však o titulu mluví už asi třetím šampionátem a na Španělsko podle mě ještě hodně ztrácí.

Josef Csaplár

Josef Csaplár (trenér a expert): Jednoznačně Německo, možná Argentina. Na prvním místě ale vidím Němce, kteří naprosto dokonale pochopili fotbalový trend. Jsou fyzicky připravení, vytrvalí, mají týmového ducha a po deseti letech tvrdé práce jsou nyní i silní na balonu. Na mistrovství světa může vyhrát někdo ze silné čtyřky Španělsko, Německo, Argentina či Brazílie, v dlouhodobějším horizontu ale věřím Němcům. Jejich systematičnost a profesionalita jsou dokonalé.

Fotbalová příprava na jaro: kouč Olomouce Zdeněk Psotka.

Zdeněk Psotka (trenér): Německo by to mohlo zvládnout, ale na Euru se bohužel se Španělskem nepotkalo. Má mladé mužstvo, což je velká výhoda. Němci na tom po taktické a kondiční stránce byli vždycky velmi dobře, poslední dobou se zlepšili také v technice. Brazílie, Argentina nebo Uruguay však mají natolik silná mužstva, že mohou také vyhrát.

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat