Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Španělská média: Sevilla ve stavu agónie získala v Liberci cenný bod

Sport

  10:29
MADRID - Fotbalisté Sevilly podle španělských médií nepředvedli ve čtvrtečním utkání Evropské ligy v Liberci svou nejlepší tvář. Bodu za remízu 1:1 by si dle domácího tisku měli svěřenci trenéra Unaie Emeryho cenit zejména kvůli tomu, že ho vybojovali gólem na poslední chvíli, když už byli "ve stavu agonie".

Smutní fotbalisté Liberce foto: Mafra - Ota Bartovský

"Sevilla dosáhla na upracovanou remízu, která byla klíčová, aby se udržela v čele skupiny H. V Liberci poměrně brzy prohrávala a pak jí dalo obrovsky zabrat, aby prorazila železnou obranu českého týmu. Až když zbývaly dvě minuty do konce, z agonie ji vysvobodil gól Machína," píše web ABC de Sevilla. Deníky se shodují v tom, že španělský celek by musel na stadionu U Nisy předvést lepší výkon, aby si odvezl tři body.

K TÉMATU

"Andaluský tým v Liberci rozhodně neukázal svou nejlepší tvář, nakonec se mu podařilo využít až početní výhodu," shrnuje El Mundo a vyzdvihuje vysoký presink Severočechů. Konkurenční El País si všímá, že hosté nevydrželi předvádět svou hru celých devadesát minut. "Hráči Sevilly začali zápas ve velkém tempu, ale to brzy opadlo. Čechům se stačilo soustředit na svou oblíbenou taktiku, tedy rychlé protiútoky, kterými chtěli navýšit své brzké vedení."

Nejkritičtěji hodnotí čtvrteční vystoupení Sevilly Marca. "Obrana předváděla dětinské chyby, které mohly přijít hodně draho. Liberec byl naopak smrtící. Nepotřeboval ovládat hru, a přesto si z mála dokázal vytvářet jasné gólové šance." Podle Marcy bylo klíčové, že domácí dohrávali závěrečné minuty bez vyloučeného brankáře Přemysla Kováře. "Červená karta uvěznila Slovan ve vlastním pokutovém území. (Lukáš) Hroššo přišel na hřiště nerozehřátý a s třesoucíma se rukama, Sevilla zavětřila krev a nakonec udeřila," píše.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!