Anglický sudí nastaví tři minuty nad rámec těch devadesáti.
89. minuta
Robbenovi scházely centimetry, aby u postranní čáry míč Jobulani zastihl.
87. minuta
Svůj vysněný start ve finále MS si připsal i záložník Arsenalu Césc Fábregas, když vystřídal Xabi Alonsa.
83. minuta

Robben podruhé v zápase běžel na nizozemského brankáře Casillase úplně sám, šanci mu ale z pod nohou ukradl gólman "Tulipánů".

• Španělsko - Nizozemsko (druhá šance Robbena) / Autor: Reuters

79. minuta
Iniesta mimo fotbalový děj srazil bodyčkem Van Bommela, odplata za přechozí souboj.
77. minuta
Absolutně neatakovaný z prostoru pokutového území hlavičkoval Sergio Ramos nad břevno nizozemské branky.
74. minuta
David Villa promarnil standardku z prostoru před pokutovým územím.
70. minuta

Po záváhání Heitingy zívala na Villu téměř prázdná branka, kterou ale nedokázal trefit.

• Španělsko - Nizozemsko (šance Villy) / Autor: Reuters

67. minuta
Unikajícího Persieho nedovoleně zastavil Capdevila a inkasoval žlutou kartu. Ovšem rozhdočí Webb by si ohhájil i kartu červenou.
62. minuta

Po pasu Sneijdera se řítil osamocený Arjen Robben na Casillase, ten však špičkou kopačky jeho pokus vyrazil na rohový kop.

• Španělsko - Nizozemsko (šance Robbena) / Autor: Reuters

59. minuta
Po dlouhém centru se k hlavičce tlačil Heitinga, z prostoru malého vápna ale branku neslaví.
57. minuta
Po souboji s Heitingou je ošetřován Villa.
55. minuta
Standatrku z pětadvaceti metrů nezakroutil Xavi mezi tři tyče.
52. minuta
U postranní čáry se intenzivně rozcvičuje Fernando Torres. Je otázka, jestli mu kouč Del Bosque dá příležitost.
50. minuta
Van der Wiel si vyměnil míč s Persiem, poté nacentroval do vápna, kde žádný z jeho spoluhráčů nebyl.
48. minuta
Rohový kop prodloužil na zadní tyč Puyol, ale Capdevilla se do míče neopřel podle svých představ.