Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Sparta doma ztratila s Olomoucí

19:03
PRAHA - Také druhý pražský celek ve třetím ligovém kole vyválčil jen bod. Sparta dnes doma hrála s Olomoucí 1:1. V úvodním duelu dnenšího dne přehráli Bohemians Praha 3:1. Příbram pak smetla 3:0 Budějovice.

Kulič se dere přes olomouckou obranu. foto: ČTK

Sparta si sice na domácím hřišti udržovala optickou převahu, ale hosté z Hané pořádně kousali a tak se několikrát musel vytáhnout Kozáčik, zatímco na druhé straně zvonila tyč po ráně Bergera. Ve druhém poločase se už domácí gólu dočkali z nohy Slepičky. Pak ještě zazdil tutovku Došek. Okřídlené heslo zní: nedáš dostaneš. Olomoucký Kazár byl dvě minuty na hřišti, když rozhodl o dělbě bodů.

Příbram se poprvé v sezóně prosadila gólově a hned dokalsovla hosty z Budějovic 3:0, ti navíc dohrávali v deseti lidech po vyloučení Žižky.

Za prvním vítězstvím Bohemians Praha v nejvyšší soutěži stál matador Kincl, který se trefil hned dvakrát. Trefila se i další letní posila domácích Jan Vošahlík.

Výsledky:

Bohemians Praha - SK Kladno 3:1 (2:0)

Branky: 35. a 51. Kincl, 40. Vošahlík - 90.+1 Šilhan. Rozhodčí: Jech - Chytil, Tacina. ŽK: Fenyk, Turtenwald, Kincl, Kwame - Procházka, Zachariáš. Diváci: 1420.

Sparta Praha - Sigma Olomouc 1:1 (0:0)

Branky: 55. Slepička - 81. Kazár. Rozhodčí: Adam - Slavík, Santarius. ŽK: Řepka - Janotka, Doležal, Škerle. Diváci: 7491.

Příbram - Dynamo České Budějovice 3:0 (0:0)

Branky: 57. Tomašák, 70. Borek, 73. Huňa z pen. Rozhodčí: Paták - Hojsík, Jiřík. ŽK: Hílek, Žižka, Hunal. ČK: 72. Žižka. Diváci: 3750.