Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Sparta přátelák v Rakousku nedohrála, divák hodil na hřiště petardu

Sport

  20:31
BAD LEONFELDEN (Od našeho zpravodaje) - Přípravný zápas fotbalové Sparty proti Admiře Vídeň se nedohrál. Hlavní rozhodčí předčasně ukončil utkání za stavu 1:1 po necelé hodině hry poté, co pravděpodobně některý z příznivců pražského klubu hodil k hrací ploše petardu.

Fanoušci Sparty v Ostravě. foto: ČTK

Petarda dopadla a vybouchla blízko sparťanského kustoda Davida Matěky a pomezního rozhodčího. Oba byli v šoku, ale jsou v pořádku.

"Domluvili jsme se, že zápas pokračovat nebude, a to z bezpečnostních důvodů. Nebyla totiž jistota, že se něco podobného nebude opakovat," vysvětlil vedoucí sparťanského mužstva Miroslav Baranek. "Jeden fanoušek překazil ostatním dobrý zápas."

Sparťanští fanoušci se do Bad Leonfeldenu, který je jen pár kilometrů za rakouskými hranicemi, začali sjíždět už v pátek odpoledne. Nakonec zaplnili celou tribunku, která má kapacitu přibližně dvě stě padesát míst.

Diváci od začátku svůj tým podporovali a proti rakouskému soupeři hnali dopředu, byť i v prvním poločase párkrát odpálili dýmovnice nebo bengálské ohně.

Přibližně v 57. minutě však někdo na běžeckou dráhu, která odděluje tribunu a hrací plochu, hodil petardu. Bylo jasné, že utkání pokračovat nebude - pomezní sudí totiž po výbuchu upadl na zem. I když po chvíli vstal, hráči Admiry už odešli do kabin.

"Jak znám Rakušany, tak by se na hřiště stejně nevrátili, i kdyby rozhodčí chtěli pokračovat v zápase. Moc se omlouváme, ale tohle neovlivníme," mrzelo Baranka.

Mrzutí byli i sparťanští fotbalisté a členové realizačního týmu. Někteří z nich se s fanoušky pustili do diskuse, i když bylo jasné, že v tu chvíli jim naslouchají jen ti, kteří si do Rakouska přijeli fotbal opravdu užít.

"Vzal byste na takovýhle fotbal děti?" zlobil se útočník David Lafata, autor sparťanského gólu. "Jinak než ukončit zápas to dneska asi udělat nešlo."

Sparta na soustředění v Rakousku odehraje ještě jeden zápas. Už v sobotu nastoupí proti SK Vorwärts Steyr, a to na jeho stadionu ve Štýru.

Sparta Praha - Admira Wacker Mödling 1:1 (1:1)

končeno v 60. minutě po vhození dělbuchu na hřiště

Branky: 23. Lafata - 5. Ouedraogo.
Sestava Sparty: Vaclík - Pauschek (46. Kadeřábek), Polom, Holek, Hybš - Vacek, Vácha, Hušbauer - Kadlec, Přikryl - Lafata. Trenér: Lavička.

Autor: