16:30
Trenér Sparty Zdeněk Ščasný se rozhodl o přestávce podruhé střídat. Útočníka Lukáše Juliše nahrazuje defenzivní záložník Lukáš Mareček.
16:25
25.září 2016 v 16:23, příspěvek archivován: 25.září 2016 v 16:40

Konec prvního poločasu, ve 286. derby jsme branku neviděli. pic.twitter.com/69LxIzuh7R

16:22
Ihned po ukončení prvního poločasu šli slávisté utěšovat neúspěšného penaltového střelce Mešanovičove. Po kapitánu Bílkovi k němu promlouval i trenér Šilhavý.
45+4.
Skončil první poločas, Slavia neproměnila dvě velké šance na vstřelení branky, proto je po půli stav 0:0.
45+4.

Mešanovič však penaltu neproměňuje. Trefuje velmi pomalým a špatně umístěným pokusem jen gólmana Tomáše Koubka.

• Brankář Slovanu Liberec Tomáš Koubek.

Brankář Slovanu Liberec Tomáš Koubek. / Autor: ČTK/AP

45+2.
Je tu penalta pro Slavii! Zmrhal po svém průniku hlavičkoval míč do Holkovy ruky od těla.
45+1.
V prvním poločase budou nastaveny dvě minuty.
45.
Po tvrdé srážce s Mingazovem se svíjí na zemi Michal Kadlec.
44.
Ondřej Mazuch odvrátil hlavičkou Hušbauerův centr do bezpečí.
43.
Frýdkova ruka znamená v závěru poločasu přímý volný kop pro Slavii. Míč si Hušbauer staví asi třicet metrů od brány.
40.

Obrovská šance Slavie. Po průniku Frydrycha po pravé straně byl Mešanovič zcela sám na malém vápně, střelou z první však branku trestu hodně minul.

• Muris Mešanovič.

Muris Mešanovič. / Autor: MAFRA

38.
Šural si nabíhal za sparťanskou obranu, byl však usvědčen v ofsajdu.
36.

Poprvé střídá i Sparta. Zraněného Costu nahrazuje na hřišti Mario Holek.

35.
První velká šance Slavie. Zmrhal postupoval podél lajny na levé straně a přesně nacentroval. K míči se dostal Mešanovič, který v pádu a tísněn poslal míč těsně vedle tyče.
34.
Costa se svíjí na hřišti a po dalším souboji s Mešanovičem naznačuje, že bude muset střídat.
33.
Hušbauerův centr z rohu doletěl k Ngadeuovi, jehož hlavička skončila mimo sparťanskou bránu.
32.
Je tu první žlutá karta zápasu. Vidí ji Costa Nhamoinesu, který přivítal tvrdým zákrokem na hřišti Murise Mešanoviče. Na rozdíl od zákroku na Škodu jej sudí Příhoda zhodnotil jako faul a ocenil jej žlutou kartou.
31.

Očekávané střídání je tady. Muris Mešanovič nahrazuje na hřišti zraněného útočníka Slavie Milana Škodu.

• Milan Škoda se vsítil.

Milan Škoda se vsítil. / Autor: ČTK

29.
Dočkalův centr z pravé strany mířil k Julišovi, ten se ale ani nadvakrát nepodařilo poslat Julišovi na bránu.
26.
Frýdkův centr z poloviny hřiště bez větších potíží chytil brankář Pavlenka.

Nepřehlédněte

Branky: 62. Mešanovič, 79. Zmrhal. ŽK: Costa, M. Kadlec, Lafata, M. Frýdek, Čermák (všichni Sparta). Diváci: 18 397.
Sestava Sparty: 33 Koubek - 4 Karavajev (64. 17 Čermák), 2 Mazuch, 26 Costa (33. 25 Holek), 3 Michal Kadlec - 23 Šural, 9 Dočkal, 14 Frýdek, 77 Václav Kadlec - 30 Juliš (46. 11 Mareček), 21 Lafata (C).
Sestava Slavie 1 Pavlenka - 25 Frydrych, 20 Bílek (C), 19 Deli, 18 Bořil - 13 Ngadeu Ngadjui - 9 Mingazov (66. 17 Mihálik), 27 Barák (86. 23 Ščuk), 10 Hušbauer, 8 Zmrhal - 21 Škoda (28. 24 Mešanovič).
Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Paták