Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Odchod Vrby z Plzně hráče nerozhodí, myslí si sparťan Lavička

Sport

  15:51aktualizováno  15:57
PRAHA - Fotbalová Sparta vede ligu o pět bodů, ale její trenér Vítězslav Lavička před podzimním finišem klidné spaní mít nemůže. Už jen proto, že tým čekají dva náročné zápasy, navíc ten domácí je spojený s oslavami 120. výročí založení klubu. Když Vítězslav Lavička v roce 1983 přišel na Letnou jako nadějný záložník, Sparta si zrovna připomínala devadesát let od založení.

Trenér fotbalistů Sparty Vítězslav Lavička foto: Mafra - Michal Šula

„Bylo to také velké jubileum, ale neprobíhalo to v takovém stylu jako nyní,“ vybavil si padesátiletý kouč. Hlavní část oslav připadne na sobotu, kdy jeho mužstvo před plným stadionem přivítá Mladou Boleslav.

Lze se vůbec od oslav oprostit?
Nechci mluvit za hráče, já je v podvědomí cítím. Ale čím víc se zápas blíží, tak se je ze svých myšlenek snažím vytěsnit.

ČTĚTE TAKÉ

Doma jste všechno vyhráli. Co stojí za touto unikátní bilancí?
Poctivá práce a aktivní hra.

Naopak naposled před dvěma týdny jste remizovali v Olomouci 1:1 a druhá Plzeň váš náskok stáhla o dva body. Nepoznamená vás to?
Věřím, že ne. Z Olomouce jsme sice chtěli víc než jen bod, ale na Boleslav se připravujeme tak, abychom předvedli dobrý fotbal.

Jistě jste sledoval, co se v minulých dnech v Plzni dělo. Jak se na vašem soupeři v boji o titul projeví odchod trenéra Vrby?
Jako že by to pro nás měla být výhoda?

Alespoň fanoušci tak uvažují…
Pro Plzeň to zásadní změna je, ale nemyslím si, že odchod Pavla by měl být tím činem, který by je rozhodil.

Autor: