Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Sparťan Zápotočný: Nechci Řepkovu roli

Sport

  22:56
PRAHA - Za Tomáše Řepku v derby zaskakoval teprve potřetí a znovu z toho bylo čisté konto i vítězství. "Ale já nechci nikoho nahrazovat. Spíš mě těší, že je to moje první derby pražských "S" a rovnou vítězné," radoval se stoper Tomáš Zápotočný (30). Navíc doufá, že to nebyl jeho poslední zápas zápas za Spartu proti odvěkému rivalovi Slavii.

Sparta - Slavia (Zápotočný a Kisel). foto: ČTK

Souhlasíte s tím, že o výsledku bylo v podstatě rozhodnuto po čtvrt hodině zápasu?
Máte pravdu. Myslím, že se nám začátek vydařil hlavně díky dvěma gólům Lea Kweukeho. Jen škoda, že jich nepadlo ještě víc. Měli bychom víc klidu a Slavia by se pak až do konce nesnažila vykřesat naději. Zaplať pánbůh, že se jí to nepovedlo. Jsou to pro nás důležité tři body - přiblížili jsme se první Plzni a odskočili třetímu Jablonci.

Kweuke rozložil Slavii, Sparta zvítězila 2:0 - REPORTÁŽ ZDE

Hlavně ve druhém poločase jste ale byli hodně pod tlakem...
Stáhli jsme se na vápno a Slavia kombinovala. Je to těžké, po půlhodině hry se nám zranil a odešel klíčový záložník Marek Matějovský. Pak se muselo šetřit se střídáním. Trenér nemohl zbrkle poslat na hřiště dalšího útočníka Tomáše Pekharta, ale musel čekat co nejdéle. Kweuke přitom působil unaveně a nezaměstnával stopery tak jako na začátku. Přesto jsme odvedli poctivý výkon a vyhráli, i když výkon nebyl úplně optimální.

A vám osobně se povedlo ve středu obrany znovu sebejistě nahradit Řepku.
Tak to vůbec není. Já jsem do Sparty nepřišel nikoho nahrazovat. Jsme tady tři zkušení stopeři a tentokrát vyšla základní sestava kvůli okolnostem na mě. Jsem ale spíš nadšený, že je to moje první derby a rovnou vítězné.

Myslíte, že v budoucnu odehrajete ještě nějaká utkání proti odvěkému rivalovi Sparty?
Myslím, že jo. Mám tady dlouhou smlouvu a možná jednou převezmu Tomášovu roli. Zatím ale nechci, aby končil, protože je pořád výborný hráč.

Nebyl jste z premiérového derby přece jen trochu nervózní?
V Turecku jsem za Besiktas odehrál spoustu velkých istanbulských derby proti Galatasarayi a Fenerbahce. Spíš jsem se těšil a byl bych rád, kdyby se každý zápas hrál před takovou kulisou.