Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparťané získali za své pohárové tažení už přes 90 milionů korun

Sport

  12:56
PRAHA - Přes 90 milionů korun už si letos vydělali sparťanští fotbalisté úspěšným působením na evropské pohárové scéně. Zásadní bonus získali za účast ve čtvrtém předkole Ligy mistrů a další peníze postupně přidávali svými výsledky v Evropské lize, v níž mají nyní jistou i prémii za postup do jarní fáze.

Sparta - České Budějovice (Léonard Kweuke, dole, a Martin Zeman) foto: ČTK

Účast v Evropské lize (EL) sice není zdaleka tak výdělečná jako start v Lize mistrů (LM), přesto si i v ní mohou kluby přijít na slušné peníze. A zvlášť ty, které do EL postoupily po neúspěchu v play off, tedy posledním předkole LM.

Za něj Letenští inkasují podle aktuálního kurzu 52,5 milionu korun, dalších 25 milionů jim vynesla sama účast v základní skupině EL. Za dosavadní dvě výhry a dvě remízy získali Pražané devět milionů korun a poloviční sumu za postup do jarních vyřazovacích bojů.

Celkem zatím mohou sparťané počítat s 91 miliony korun, o dalších ziscích rozhodne podíl na marketingu a prodeji televizních práv.

Sparťanské zisky v pohárové sezoně 2010/11 (v milionech korun): Účast v play off LM: 52,5 (2,1 milionu eur) Účast ve skupině EL: 25 (1) Výsledky EL: 9 (0,36) Postup v EL: 4,5 (0,18) Celkem v LM a EL: 91 (3,64) hap nkr

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...