4. října 2008 12:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparťanské lavírování

Lavička zřejmě bude jen dalším v dlouhé řadě vyhozených trenérů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lavička zřejmě bude jen dalším v dlouhé řadě vyhozených trenérů. | foto: Lidové noviny

PRAHA Zatím se o tom ve fotbalových kuloárech jen šeptá, ale v pondělí večer se už o tom možná bude mluvit pěkně nahlas. Trenér sparťanských fotbalistů Vítězslav Lavička vyřazení z Poháru UEFA nejspíš ustojí, jenže porážka v derby se Slavií by mu už mohla srazit vaz.


Lavička by se stal nejrychleji odvolaným koučem za vlády Daniela Křetínského a slovenské finanční skupiny J&T, a proto může být zatím v klidu. Vyhazov zádumčivého kouče by na Křetínského suitu vrhlo negativní světlo, a to teď šéf Sparty potřebuje ze všeho nejméně. Bylo by to přiznání chyby, kterých je už tak hodně. Od sázky na Patrika Bergra, vyhození Pavla Horvátha až po angažování posil, které na Spartu nemají. Ani děravá obrana Letenských nepředvedla ve čtvrtek proti Dinamu Záhřeb víc přehmatů.

Lavička rozhodně není svatý a na krizi týmu nese i on svůj díl viny. Sparta by však spíš než výměnu trenéra momentálně potřebovala něco jiného. Nové vedení.

Anketa

Jak dopadně trenér Lavička ve Spartě?

Vyhodí ho ještě před derby 34
Vyhodí ho až po derby 167
Zůstane až do konce sezóny 102

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz