Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Sparťanského obránce Kroba testuje Freiburg

Sport

  17:52
Praha/Freiburg - Sparťanského fotbalistu Jana Kroba testuje SC Freiburg, který bojuje o návrat do německé bundesligy. Jednadvacetiletý hráč dostal od vedení pražského klubu svolení k týdenní zkoušce, po níž by se měl vrátit do přípravy českého vicemistra.

Krob (třetí z leva) na tréniku Sparty. foto: ČTK

Podle personálního ředitele Sparty Jakuba Otavy Freiburg Kroba dlouhodobě sleduje. "Honza má nadprůměrnou fyzickou kondici, i proto jsme povolili testy v německém klubu v době, kdy je mužstvo na horském soustředění. Pak se normálně připojí zpět k mužstvu," uvedl Otava.

"Freiburg viděl Honzu přímo v akci dvakrát v závěru podzimu a protože jim připadá jako zajímavý hráč, pozvali si ho do přípravného kempu ve Španělsku," řekl hráčův agent Pavel Zíka, jehož společnost Sport Invest týdenní pobyt zprostředkovala.

Podle německých médií by měl Krob nastoupit i do středečního přípravného duelu proti Hertě Berlín.

Odchovanec Králova Dvora získal místo v základní sestavě Sparty po odchodu Michala Kadlece. Do nejvyšší soutěže naskočil na hostování v Kladně, kde také nasbíral většinu ze 17 startů. V lize vstřelil jeden gól.

Freiburg má v polovině druhé ligy na třetím místě jednobodovou ztrátu na vedoucí Mohuč a druhý Kaiserslautern, kam minulý týden odešel Jiří Bílek z Liberce.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...