Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spokojený kouč Sparty Chovanec: Pomohl nám vyrovnávací gól

Sport

  22:03
LAUSANNE - Gól do šatny před přestávkou a větší důraz v koncovce po změně stran byly podle trenéra Jozefa Chovance hlavními příčinami sparťanské výhry v Lausanne. Mrzel ho úvod zápasu, v němž jeho svěřenci spalovali jednu šanci za druhou a navíc opět udělali chybu při obraně standardní situace.

Lausanne - Sparta (Wilfried a Řepka). foto: Reuters

Chovanec tvrdil, že se tým na úvod zápasu připravoval. "Chtěli jsme se vyvarovat podobnému průběhu, který nás stál hodně sil a nakonec body v domácím duelu. Jenže znovu jsme brzy inkasovali a v koncovce byli neuvěřitelně málo agresivní," připomněl kouč první minuty, po kterých přišlo trápení.

DÁLE ČTĚTE

Z toho Spartu vysvobodila až branka do šatny. "Naštěstí vyrovnání přišlo v pravý čas, před přestávkou je takový gól vždy zklidňující. Zklidnit jsme potřebovali ale celou hru po pauze, protože hra nahoru dolů by nám nesvědčila, domácí rychlé kombinační akce by nám mohly dělat potíže. Hlavní bylo kontrolovat hru, protože nějaké vydařené akce přijít musely," naznačil poločasové rady z kabiny.

Dvojice afrických hráčů na hrotu, to byl plán, který promýšlel Chovanec se svými kolegy už před ligovým utkáním proti Bohemians 1905. "Je to jedna z variant a zde se nakonec ukázala jako vítězná," pochvaloval si letenský kouč. Předčasné postupové oslavy ale ještě prý na Letné nevypuknou.

Letenští se ještě v osmifinále nevidí

"Máme sice slibný náskok a dnešní výsledky hodně zvýšily naše plány, ale ještě nemáme zdaleka nic jasného. Čekají nás dva těžké duely," řekl před zbývajícími zápasy s Palermem a CSKA Moskva. Bony Wilfried se trefil dvakrát a s pěti zásahy je v čele tabulky střelců Evropské ligy. Připustil ale, že gólů mohl dát rozhodně víc.

"Měl jsem šance už před přestávkou, ale nedařilo se nám, jak bychom si přáli. Neměli jsme dostatek klidu v zakončení a platí to i o mně," připustil po utkání sparťanský hrdina. První branku si ani nepamatoval. "Ani nevím, jak jsem to do sítě dostal. Šel na mě míč ze strany, a tak jsem se pokoušel zakončit, navíc se blížila přestávka," vzpomínal na akci, která byla podle jeho trenéra možná klíčem k úspěchu.

Lausanne - Sparta (Kweuke).

Po ní vznikla strkanice, Wilfriedovi hrozilo vyloučení. "Jenže já chtěl míč rychle vzít a znovu rozehrát, neměli jsme čas. Z toho to všechno vzniklo, ale nakonec se situace uklidnila," vysvětloval s úsměvem muž, který nakonec přidal i třetí gól. "To jsme hráli už do otevřené obrany a každá akce byla nebezpečná, navíc já měl před střelou dost času zamířit," uzavřel Wilfried popis brankových situací a pochvaly za góly znovu odmítal.

Měl jsem z rozhodčího nervy, tvrdil Kladrubský

"Bylo jedno, kdo ty branky dal, museli jsme to urvat. Tyhle body byly nesmírně důležité," dodal útočník z Pobřeží slonoviny. Totéž tvrdil také Jiří Kladrubský, který byl ve středu hřiště u několika tvrdých soubojů a dostal i žlutou kartu. "Měl jsem z toho rozhodčího už trochu nervy, protože pískal nějak nerovnoměrně a byl hodně neodhadnutelný," připustil, že jeho faul byl reakcí na několik neodpískaných zákroků ze strany soupeře.

Ani jemu se nelíbil první poločas. "Nedařily se nám kombinace, nedokázali jsme podržet míč a zbytečné ztráty přinášely šance soupeře, navíc řada našich šancí vyzněla naprázdno. Po pauze jsme hru zklidnili, a i když možností nebylo tolik, vidíte, jaký je výsledek. Fotbal je v tomto ohledu někdy zvláštní," uvedl sparťanský záložník.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...