Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šťastný novic Petržela z Plzně: Nominace? Něco jsem tušil

Trojlístek plzeňských tahounů (zleva): Rezek, Kolář a Petržela. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trojlístek plzeňských tahounů (zleva): Rezek, Kolář a Petržela. | foto: ČTK

PLZEŇ Přestože suverénně vládnou lize už dva měsíce, museli si fotbalisté Plzně na svého prvního zástupce v národním týmu počkat až do včerejška. Tím vyvoleným ve výběru trenéra Michala Bílka na zápas se Skotskem se stal západočeský záložník Milan Petržela (27).

* LN Jak jste se o své nominaci dozvěděl?
Po dopoledním tréninku jsem dorazil do šatny a měl spoustu zmeškaných hovorů a nepřijatých smsek od manažera. Už jsem tušil, protože mi pár lidí z klubu něco naznačovalo. S panem Bílkem jsem ale nemluvil.

* LN Jaká byla vaše reakce, když se tušení proměnilo v realitu?
Jako bych právě vyhrál milion. Vážně jsem měl obrovskou radost. Je to nejvíc, co může člověk v kariéře dosáhnout, a mně se to splnilo.

* LN Fotbalisté Plzně byli i přes nebývalou formu reprezentací zatím přehlíženi. Bavili jste se o tom se spoluhráči?
Takové věci neřešíme, připravujeme se na jednotlivé zápasy a dřeme. Hlavní je pro nás klub a nečekáme, že nám někdo z nároďáku najednou zavolá. Vždyť je to především záležitost trenéra, koho sleduje i povolává. Jsem ale moc rád, že si mě pan Bílek všiml.

* LN Myslíte, že vám pomohla dostat se do týmu zářijová prohra s Litvou?
Je možné, že to mělo nějaký vliv. Když nejsou výsledky, tak se musí něco změnit. Nedělám si velké iluze, že bych nastoupil. Nebudu kvůli tomu zklamaný, i tak to bude skvělá zkušenost.

* LN Plzeň poslední dobou táhne i Daniel Kolář, který v zápase s Příbramí utrpěl otřes mozku. Myslíte, že by jinak jel na sraz reprezentace s vámi?
Jen jestli by nejel spíš místo mě... Hodně se mu daří, trénuje naplno, dává góly a je to skvělý kluk. Určitě by si to za své výkony taky zasloužil. Přál bych mu to.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...