30. září 2010 12:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šťastný novic Petržela z Plzně: Nominace? Něco jsem tušil

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Trojlístek plzeňských tahounů (zleva): Rezek, Kolář a Petržela. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trojlístek plzeňských tahounů (zleva): Rezek, Kolář a Petržela. | foto: ČTK

PLZEŇ Přestože suverénně vládnou lize už dva měsíce, museli si fotbalisté Plzně na svého prvního zástupce v národním týmu počkat až do včerejška. Tím vyvoleným ve výběru trenéra Michala Bílka na zápas se Skotskem se stal západočeský záložník Milan Petržela (27).

* LN Jak jste se o své nominaci dozvěděl?
Po dopoledním tréninku jsem dorazil do šatny a měl spoustu zmeškaných hovorů a nepřijatých smsek od manažera. Už jsem tušil, protože mi pár lidí z klubu něco naznačovalo. S panem Bílkem jsem ale nemluvil.

* LN Jaká byla vaše reakce, když se tušení proměnilo v realitu?
Jako bych právě vyhrál milion. Vážně jsem měl obrovskou radost. Je to nejvíc, co může člověk v kariéře dosáhnout, a mně se to splnilo.

* LN Fotbalisté Plzně byli i přes nebývalou formu reprezentací zatím přehlíženi. Bavili jste se o tom se spoluhráči?
Takové věci neřešíme, připravujeme se na jednotlivé zápasy a dřeme. Hlavní je pro nás klub a nečekáme, že nám někdo z nároďáku najednou zavolá. Vždyť je to především záležitost trenéra, koho sleduje i povolává. Jsem ale moc rád, že si mě pan Bílek všiml.

* LN Myslíte, že vám pomohla dostat se do týmu zářijová prohra s Litvou?
Je možné, že to mělo nějaký vliv. Když nejsou výsledky, tak se musí něco změnit. Nedělám si velké iluze, že bych nastoupil. Nebudu kvůli tomu zklamaný, i tak to bude skvělá zkušenost.

* LN Plzeň poslední dobou táhne i Daniel Kolář, který v zápase s Příbramí utrpěl otřes mozku. Myslíte, že by jinak jel na sraz reprezentace s vámi?
Jen jestli by nejel spíš místo mě... Hodně se mu daří, trénuje naplno, dává góly a je to skvělý kluk. Určitě by si to za své výkony taky zasloužil. Přál bych mu to.

  • 0Diskuse