Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Stavba fotbalového stadionu v Brně nabírá zpoždění

Sport

  11:47
BRNO - Výstavba nového fotbalového stadionu v Brně za Lužánkami se opozdí. Původně se mělo začít stavět už letos, rozpočet města ani kraje ale s tímto projektem v tomto roce nepočítá. Informaci dnes přinesl Brněnský deník.

Ilustrační foto. foto: AFP

Podle prvních plánů chtělo město začít stavět stadion na začátku letošního roku. Zaplatit by ho měly společně město Brno, Jihomoravský kraj a stát.

Všechny tři rozpočty na rok 2009 jsou však již hotové a významná částka na fotbalový stadion ani v jednom z nich není.

Podle náměstka brněnského primátora Daniela Rychnovského nemá město příslib státní dotace, proto se počítá se zahájením výstavby až o rok později.

Pokud by se tento termín stihl, mohl by stadion stát nejdříve v roce 2012.

"Náklady budou tak vysoké, že by měl být hlavním investorem stát. Město ani kraj nejsou schopny takovou částku ze svého rozpočtu vyčlenit," uvedl jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Pouze brněnský primátor Roman Onderka je optimistou. Podle jeho vyjádření přípravné práce i stavba stadionu letos začnou. Projekt musí ještě schválit Rada města Brna, která také vybere stavitele.

Radním se ale zřejmě nebude líbit cena. V původních plánech totiž město počítalo s částkou jeden a půl miliardy korun, podle současného projektu architektonického ateliéru Petra Hrůši by však nový stadion stál přes dvě miliardy korun. Původní cena je z roku 2004 a od té doby stouply náklady materiálu. Navíc podle architekta nikdo nezapočítal všechny podmínky fotbalových organizací FIFA a UEFA pro pořádání mezinárodních akcí.

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...