Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Steaua? Tentokrát máme hodně dobrou šanci, myslí si sparťan Dočkal

Sport

  19:30
PRAHA - Po mistrovství Evropy měl dva týdny dovolené, do přípravy s týmem se zapojil až v jejím průběhu jako jeden z posledních. A po dalších třech týdnech už fotbalista Bořek Dočkal jde se Spartou do boje o Ligu mistrů. Proti Steaue Bukurešť. „Po dovolené jsem se cítil dobře, byl jsem plný energie,“ řekl důležitý záložník týmu.

Bořek Dočkal říká, že šance Sparty na titul je vysoká. foto:  Michal Šula, MAFRA

Plzeň a Sparta před vstupem do LM. Viktoria šetřila, Sparta stále vábí posily

Na Spartě začíná Dočkal čtvrtou sezonu, ale už zažil dvě nepovedené kvalifikace o Ligu mistrů. Před dvěma lety Malmö, loni CSKA Moskva. Minulou sezonu sparťané alespoň zachránili v Evropské lize, kde došli až do čtvrtfinále.

Jste i díky tomu silnější než před zápasy proti CSKA?
Věřím, že ano. Ale je složité to říct po takové době, kdy sezona skončila, pak byly dovolené a nakonec příprava.

Minimálně jste zkušenější. Souhlasíte?
Každopádně minulá sezona z pohárového hlediska byla pro nás důležitá. Vnímám ji jako faktor, kterým jsme si museli projít, abychom mohli udělat další krok...

A tím je?
Tím dalším krokem je Liga mistrů. Takže ano, Evropská liga by nám měla pomoct. Ale zatím to jsou jen spekulace, odhady, předpoklady. Všechno se ukáže až na hřišti, jestli jsme získali sebevědomí a že věříme ve vlastní síly.

Češi a Číňané mají jedno společné. Musíme tvrdě bojovat, vzkazuje šéf Slavie

Prezident vašeho soupeře Becali říkal, že si Spartu za soupeře přál. Jak to na vás působí?
Už na jaře v Evropské lize si nás přáli z Krasnodaru i z Lazia, takže pro nás to důležité není. Záleží, z jakého pohledu los viděl. Jestli jsme mu v porovnání s ostatními soupeři přišli schůdnější, nebo se chtěl podívat do Prahy.

Steaua má radost, že dostala Spartu. Má radost Sparta, že jí los přisoudil Steauu?
Takhle obecně se to asi říct nedá. Každý z týmu si přeje něco jiného, ale jde o Ligu mistrů. A my tam chceme. Los je náhoda, po kterém každý soupeř dává jiný předpoklad na postup. V tomhle ohledu jsem spokojený, myslím si, že šanci máme dobrou. Myslím si, že bude záležet na našem výkonu, jestli postoupíme nebo ne.

Lazio Řím vs. AC Sparta Praha, Dočkal v akci.
Alexej Berezuckij z CSKA vklouzl pod nohy Bořkovi Dočkalovi.

Rumunský tým prošel několika změnami, odešli dva důležití hráči, třetí si chce přestup vytrucovat a byl z týmu vyřazen. Je to pro vás výhodou?
Když se musí kádr přebudovávat, když stabilní hráči odcházejí, tak začátky nikdy nejsou úplně ideální. Pro trenéra je to složitá situace, říká se, že každý tým potřebuje delší čas. Ale v tuhle chvíli bych to jako důležitý bod neviděl. Nemyslím si, že by to měl být faktor, který by utkání rozhodoval.

Autor: