Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Straka v Příbrami? Jiná možnost nebyla, říká Starka

Sport

  17:48
PŘÍBRAM - Za jediné možné řešení označil prezident fotbalistů Příbrami Jaroslav Starka angažování trenéra Františka Straky. Poslednímu týmu prvoligové tabulky totiž podle něj chybí zejména bojovnost, kterou prý umí nejlépe do hráčů dostat právě Straka. Proto o žádném jiném trenérovi ani neuvažoval.

František Straka foto: Viktor ChladLidové noviny

"Když jsme v sobotu řešili s Petrem (generálním ředitelem klubu Větrovským), co týmu chybí, tak že je to bojovnost a zaujetí pro hru. A pokud jsme řešili, kdo by to mohl napravit, tak jediné jméno, které nás napadlo, byl František Straka," řekl Starka na dnešní tiskové konferenci.

Jinou variantu již prý ani nehledal, přestože riskoval, že v případě Strakova odmítnutí by se tým po odvolání Karola Marka ocitl bez trenéra. "Byl jsem rozhodnutý, že pokud to Franta nepřijme, svěřím tým asistentům a že to zkusíme doválčit sami," prozradil Starka. "Nejsem přítel těchto změn, ale je třeba mužstvo probrat. A Franta je pro to ideální," dodal.

ČTĚTE TAKÉ

Se Strakou se dohodl na smlouvě na dva roky. "Nechtěl jsem, aby to byla jen ta záchranářská mise, ale aby tam byla perspektiva a budoucnost. Věřím, že se zachráníme a vybudujeme spolu nové mužstvo. Byl bych nejraději, kdyby tu byl Franta deset let," dodal Starka.

Od změny si slibuje zejména stabilnější výkony a větší rvavost hráčů. "My jsme takový zvláštní tým. Porazíme Plzeň, málem i Spartu, ale pak neporazíme Budějovice. Muselo se něco stát, tak se teď stalo," řekl Starka.

Rozhodující pro něj byl páteční duel s Duklou a porážka 0:1. "Na Dukle jsme potřebovali bodovat. Týmu vlastně nemám moc co vyčítat, hra vypadá chvílemi i dobře, ale chybí mi tam ta šťáva, zaujetí. Nehoří pod hráči tráva, je to bez žluté karty. Pak tomu přestávám věřit, tak to snad teď bude lepší," dodal šéf Příbrami.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...