Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Strakovu premiéru na lavičce reprezentace zachránil až Necid

Sport

  18:09
Ostře sledovaný přátelský zápas proti Maltě, který je premiérou a možná i derniérou Františka Straky na lavičce české reprezentace mnoho pěkného fotbalu nepřinesl.

Straka na lavičce českého týmu. foto: ČTK

Dočasný trenér českého týmu pozval přehršel nových hráčů a na hře týmu fo bylo znát. Z části šel tak stav 0:0 po polovině zápasu na vrub pečlivé obraně Malty, ale i také viditelné nesehranosti českého týmu. Gólovou šanci si náš tým v Jablonci v prvním poločase nevytvořil. Více se na druhé straně zapotil brankář Grigar. Češi měli po celý zápas územní převahu, ale přes obranu soupeře se dostával jen těžko.

Do druhé části poslal Straka pětici nových hráčů, ale obrázek hry se změnil jen lehce. Až když se zápas chýlil ke konci a tým amatérů z Malty už moc nestíhal, vytvořili si Češi gólovky. Fiasko odvrátil až Necid. V tu chvíli jsme si mohli vydechnout, ale hubené vítězství (byť letos první) nenadchlo.

"Hráči předvedli své maximum. Jediné s čím jsem nespokojen je koncovka," zhodnotil kouč Straka po utkání výkon svých svěřenců.

ČR - Malta 1:0 (0:0)
Branka: 79. Necid. Rozhodčí: Fautrel - Gringore, Benech (všichni Fr.). ŽK: Limberský - E. Muscat, Agius. Diváci: 6019.

ČR: Grigar (46. Zlámal) - Hubník, Šimůnek, Brabec (54. Klein), Kadlec (46. Šírl) - Kolář, Hübschman, Fillo (46. Limberský), Černý (46. Pudil) - Magera (46. Lafata), Necid. Trenér: Straka.

Autor: