5. června 2009 18:09 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Strakovu premiéru na lavičce reprezentace zachránil až Necid

Straka na lavičce českého týmu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Straka na lavičce českého týmu. | foto: ČTK

Ostře sledovaný přátelský zápas proti Maltě, který je premiérou a možná i derniérou Františka Straky na lavičce české reprezentace mnoho pěkného fotbalu nepřinesl.

Dočasný trenér českého týmu pozval přehršel nových hráčů a na hře týmu fo bylo znát. Z části šel tak stav 0:0 po polovině zápasu na vrub pečlivé obraně Malty, ale i také viditelné nesehranosti českého týmu. Gólovou šanci si náš tým v Jablonci v prvním poločase nevytvořil. Více se na druhé straně zapotil brankář Grigar. Češi měli po celý zápas územní převahu, ale přes obranu soupeře se dostával jen těžko.

Do druhé části poslal Straka pětici nových hráčů, ale obrázek hry se změnil jen lehce. Až když se zápas chýlil ke konci a tým amatérů z Malty už moc nestíhal, vytvořili si Češi gólovky. Fiasko odvrátil až Necid. V tu chvíli jsme si mohli vydechnout, ale hubené vítězství (byť letos první) nenadchlo.

"Hráči předvedli své maximum. Jediné s čím jsem nespokojen je koncovka," zhodnotil kouč Straka po utkání výkon svých svěřenců.

ČR - Malta 1:0 (0:0)
Branka: 79. Necid. Rozhodčí: Fautrel - Gringore, Benech (všichni Fr.). ŽK: Limberský - E. Muscat, Agius. Diváci: 6019.

ČR: Grigar (46. Zlámal) - Hubník, Šimůnek, Brabec (54. Klein), Kadlec (46. Šírl) - Kolář, Hübschman, Fillo (46. Limberský), Černý (46. Pudil) - Magera (46. Lafata), Necid. Trenér: Straka.

Lidovky.cz

Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné
Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné

Stále více žen touží rodit doma nebo alespoň v příjemném prostředí s pomocí porodní asistentky. Zatímco v zahraničí jsou takzvané porodní domy běžné, v ČR je tento systém porodnictví dosud v plenkách. Pražská Bulovka se to rozhodla změnit a přišla s řešením.

Najdete na Lidovky.cz