30. října 2010 7:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Strůjce plzeňského vítězství Petržela: Snad nezvlhne střelný prach

Plzeň - Teplice (Milan Petržela) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň - Teplice (Milan Petržela) | foto: ČTK

PLZEŇ V šatně si z něj dělají srandu, že je z plzeňských fotbalistů největší palič šancí. „Ale v pátek jsem jim zavřel ústa,“ zářil štěstím záložník Milan Petržela (27), který se trefil do sítě Teplic hned dvakrát.

Ulevilo se vám, že jste po porážce v Mladé Boleslavi vyhráli?
Utkání se nám povedlo tak, jak jsme si představovali. Teplice byly těžkým soupeřem. Měly za sebou vítěznou šňůru a porazily i Spartu. Porvali jsme se s tím ale dobře.

Trenér Pavel Vrba vás označil za největšího "paliče" Plzně, jste rád, že jste skóroval hned dvakrát?
Pálím jen slivovici na Moravě. (smích) Jsem rád, že jsem góly zavřel ústa všem, kteří do mě rýpali. Neberu to ale tak, že bych se musel za každou cenu trefit.

Čtěte také

Neokoukal jste klidnější zakončení na reprezentačním srazu?
Možná je to tím. Sice jsem za národní tým odehrál jen tři minuty, ale Tomáš Rosický na trénincích zakončoval docela dobře. Třeba jsem se od něj něco naučil. Cítím teď větší klid. Dřív jsem byl mnohem zbrklejší. Jen doufám, že mi teď nezvlhne střelný prach.

Hlavně váš druhý gól stál za to. Věřil jste, že trefíte šibenici?
Trenér nás nabádá, ať střílíme vždycky nahoru. Já už ani nevěděl, co mám s míčem dělat. Neměl jsem komu nahrát a dorážel na mě teplický stoper. Pak jsem vystřelil a bylo ticho. Každý si myslel, že jsem to kopnul do boční sítě.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz