7. prosince 2011 16:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šumský: Už vědí, že nejsem machýrek

Nicolas Šumský, sedmnáctiletá posila Bohemky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nicolas Šumský, sedmnáctiletá posila Bohemky. | foto: ČTK

PRAHA Jeho přestup naplnil všechny očekáváním. Předcházela ho velká reklama. Co dokáže talent, který prošel mládežnickými týmy Monaka či River Plate? Po podzimních výkonech v Bohemians 1905 není pochyb, že fotbalová bublina kolem Nicolase Šumského (18) byla nafouknutá předčasně. "Teprve si mezi dospělými zvykám. V Jižní Americe se hrálo spontánně. Měl jsem hodně prostoru, tady si ho musím hledat," přiznává.

LN Na premiéru za vršovické klokany jste musel čekat. Štve vás zpětně, že FIFA posvětila přestup až na konci srpna, když liga už dávno začala?
Mrzí mě to úplně nejvíc. Bral jsem to tak, že mi to strašně brzdí kariéru. Jenom jsem chodil kolem spoluhráčů a cítil bezmoc. Vadilo mi, že s nimi nemůžu hrát.

LN Nakonec jste nastoupil do deseti zápasů a vysloužil si místo v základní sestavě. Berete to jako důkaz, že na velký fotbal máte?
Poslední dvě utkání jsme sice prohráli, ale já v nich cítil, že už si mezi dospělými zvykám. Chvíli mi to trvalo, ale teď jsem spokojený.

LN V čem pro vás byl skok mezi dospělé nejtěžší?
Musel jsem se naučit pohybovat po hřišti tak, abych mohl dostat balon do prostoru. Obrana je totiž mnohem propracovanější, v dorostu je snazší se prosadit. Tady mi protihráči nenechají místo, a ještě k tomu dělají minimum chyb.

Nicolas Šumský a ředitel Bohemky Ladislav Valášek.

Nicolas Šumský a ředitel Bohemians Ladislav Valášek.

LN Co ještě chybí k tomu, abyste všechny kolem sebe přesvědčil?
Musím být produktivní. V přípravě jsem góly dával a nikdo mi nemohl nic vyčítat. Proto jsem jich chtěl pár přidat taky v lize. Musím skórovat, abych Bohemce pomohl zpátky do předních pater tabulky.

LN Brankář Sňozík po zářijové remíze s Olomoucí prohlásil, že nejste dost dobrý. Zasáhlo vás to?
Snažil jsem se to hodit za hlavu. Nejdůležitější bylo, že jsem hrál naplno a trenér Medynský mě pochválil. Nechci, aby něco podobného ovlivnilo moje výkony. Klub zažíval horší časy a v afektu padne spousta ostrých slov. Teď jsem měl možnost si s Radkem několikrát popovídat v soukromí. Bere mě, snaží se mě nakopnout a radí mi, jak se dostat do ideální formy.

LN Takže vás kabina přijala?
Když jsem přicházel, hodně se toho napsalo. Ostatní nevěděli, kdo jsem, co ode mě mají čekat. Všechno se ale časem ustálilo a je to v pohodě. Po podzimu jsme se rozloučili a já cítil, že už vědí, že nejsem žádný machýrek. Naopak mi všichni pomáhají, abych měl z fotbalu radost. I trenér mi neustále na tréninku říká, jak se mám zlepšovat.

LN Zprvu to vypadalo, že angažmá v Bohemians 1905 je pro vás jen další zastávkou na dlouhé cestě. Vnímáte to teď jinak?
V Česku mám spoustu kamarádů z dětství a v klubu jsem našel skvělé zázemí. Nikam proto nespěchám. Teď myslím jen na zimní přípravu. Někdy je lepší neřešit budoucnost, soustředit se na přítomnost a ostatní se dostaví samo.

Advantage Consulting, s.r.o.
LINUX SPECIALIST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 60 000 - 70 000 Kč