Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Švédské legendě Larssonovi zemřel bratr, vynechá kvalifikační utkání

Sport

  19:01
STOCKHOLM - Švédský útočník a kapitán fotbalové reprezentace Henrik Larsson nenastoupí ve středečním kvalifikačním utkání o účast na mistrovství světa proti Maltě. Na trávník v domácím Göteborgu nevyběhne kvůli úmrtí svého bratra, o němž se dozvěděl hned po minulém kvalifikačním utkání proti Dánsku, jež se hrálo ve Stockholmu.

Henrik Larsson, kapitán švédské reprezentace. foto: ČTK

Zápas se pro Švédsko vyvíjel hodně špatně a po neproměněné penaltě a gólu, který Tre kronor soupeři doslova darovali, skončil prohrou 0:1. Fotbal však v tom okamžiku nebyl tím hlavním, nač většina švédských hráčů po závěrečném hvizdu myslela.

Při utkání totiž útočníkova rodina oznámila vedení švédského týmu zprávu o tragickém úmrtí Larssenova bratra, jehož tělo bylo bez známek života právě nalezeno v domovském Helsingborgu. Vedení se smutnou novinou počkalo až do závěrečného hvizdu a Larsson byl pak informován bezprostředně po příchodu do kabin.

Reprezentační trenér Lars Lagerbäck nechtěl o podrobnostech případu hovořit a spolu s vyjádřením soustrasti uvedl jen to, že rozhodnutí o tom, zda nastoupit či nenastoupit ve středu proti Maltě, ponechává jen a jen na Larssonovi samém. Ten však reprezentační výběr opustil již krátce poté a v Göteborgu se neobjeví. Kapitánskou pásku pro tento kvalifikační zápas převezme Zlatan Ibrahimovič.

Na Larssonovo místo v týmu byl coby náhradník povolán útočník Tobias Hysén z IFK Göteborg.

Autor: