Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Švédské legendě Larssonovi zemřel bratr, vynechá kvalifikační utkání

Sport

  19:01
STOCKHOLM - Švédský útočník a kapitán fotbalové reprezentace Henrik Larsson nenastoupí ve středečním kvalifikačním utkání o účast na mistrovství světa proti Maltě. Na trávník v domácím Göteborgu nevyběhne kvůli úmrtí svého bratra, o němž se dozvěděl hned po minulém kvalifikačním utkání proti Dánsku, jež se hrálo ve Stockholmu.

Henrik Larsson, kapitán švédské reprezentace. foto: ČTK

Zápas se pro Švédsko vyvíjel hodně špatně a po neproměněné penaltě a gólu, který Tre kronor soupeři doslova darovali, skončil prohrou 0:1. Fotbal však v tom okamžiku nebyl tím hlavním, nač většina švédských hráčů po závěrečném hvizdu myslela.

Při utkání totiž útočníkova rodina oznámila vedení švédského týmu zprávu o tragickém úmrtí Larssenova bratra, jehož tělo bylo bez známek života právě nalezeno v domovském Helsingborgu. Vedení se smutnou novinou počkalo až do závěrečného hvizdu a Larsson byl pak informován bezprostředně po příchodu do kabin.

Reprezentační trenér Lars Lagerbäck nechtěl o podrobnostech případu hovořit a spolu s vyjádřením soustrasti uvedl jen to, že rozhodnutí o tom, zda nastoupit či nenastoupit ve středu proti Maltě, ponechává jen a jen na Larssonovi samém. Ten však reprezentační výběr opustil již krátce poté a v Göteborgu se neobjeví. Kapitánskou pásku pro tento kvalifikační zápas převezme Zlatan Ibrahimovič.

Na Larssonovo místo v týmu byl coby náhradník povolán útočník Tobias Hysén z IFK Göteborg.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...