Středa 1. května 2024, Svátek práce

Švýcarská jednadvacítka vyhrála na ME i druhý zápas

22:58
AALBORG - Švýcarští fotbalisté do 21 let si na mistrovství Evropy připsali druhé vítězství a po výhře 2:0 nad Islandem mají blízko k postupu ze skupiny. Naději na účast v semifinále si po druhém utkání udrželi i domácí Dánové, kteří porazili 2:1 Bělorusko, s nímž mají shodně bodů.

ME U 21: Švýcarsko - Dánsko. foto: ČTK

Švýcaři rozhodli utkání s Islandem už v prvním poločase. Skóre otevřel už po 58 sekundách Fabian Frei, ve 40. minutě pak pojistil vedení Innocent Emeghara.

Výběr pořádajícího Dánska po úvodním porážce 0:1 se Švýcarskem nevstoupil dobře ani do zápasu s Běloruskem, které šlo po 20 minutách do vedení. Už o dvě minuty později dostal Christian Eriksen možnost zahrávat penaltu, kterou sice gólman Alexandr Gutor zneškodnil, ale na jeho dorážku už nestačil. O vítězství Dánů rozhodl v 71. minutě Nicolai Jörgensen.