Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Tak luxusní hotel si nezasloužíte, kritizuje Francouze ministryně sportu

Sport

  19:47
PAŘÍŽ - Francouzská ministryně sportu Rama Yadeová kritizovala fotbalovou reprezentaci za to, že v dějišti mistrovství světa bydlí v luxusním hotelu. V době ekonomické recese to podle třiatřicetileté političky není vhodné. Svěřenci trenéra Raymonda Domenecha našli útočiště v komplexu Pezula Resort Hotel & Spa v Knysně, kde mimo sezonu začínají ceny pokojů od 595 dolarů (asi 13 tisíc korun) za noc.

Trénink fotbalistů Francie foto: Reuters

"Já bych se v takovém hotelu neubytovala," prohlásila Yadeová v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Radio J. Fotbalové funkcionáře prý vyzvala k tomu, aby se drželi při zemi. "Když je krize, je potřeba o takových věcech přemýšlet. Pokud národní tým neuspěje, federace musí počítat s tím, že jí to bude připočteno na vrub," uvedla ministryně.

Poukázala na to, že favorizovaní Španělé se ubytovali v univerzitním campusu. Úřadující evropští šampioni se připravují v Potchefstroomu, který využívají pravidelně i čeští atleti k zimním soustředěním v teple. Poznámky Yadeové nadzvedly středopolaře Aloua Diarru z Bordeaux.

"Ministryně má svůj názor, ale nás takové věci nemusejí zajímat. Jsme tu proto, abychom se připravili na mistrovství světa," prohlásil. "Spousta lidí musí závidět. Je o nás velmi dobře postaráno, ale to není žádné tajemství," dodal. Hráči si hotel pochvalují. "Trénujeme v ideálních podmínkách. Jsem rád, že tu jsme, ale já to nevybral," uvedl záložník Yoann Gourcuff.

Francie mezi adepty na přední umístění v JAR nepatří a svými výkony v poslední době si velkou přízeň fanoušků nezískala. Na šampionát postoupila z baráže s Irskem po kontroverzním gólu, jemuž předcházela ruka Thierryho Henryho. V pátek Domenechův výběr prohrál v přípravě s Čínou 0:1.

Autor:

Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě
Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě

V redakci jsme otestovaly látky a nitě z e-shopu Funny Bunny. Hned 3 naše redaktorky si osahaly široký sortiment barevných látek a kvalitních nití,...