Pátek 31. května 2024, svátek má Kamila
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Teplický fotbalista Matula nesmí za faul loktem hrát osm zápasů

Sport

  17:54
PRAHA - Disciplinární komise fotbalového svazu dnes zastavila teplickému hráči Milanu Matulovi činnost na osm zápasů nepodmíněně. Matula v ligovém utkání s Plzní udeřil loktem plzeňského Petra Jiráčka a způsobil mu krvavé zranění hlavy.

Ondřej Kušnír ze Sparty Praha (v popředí vlevo) a teplický hráč Vlastimil Stožický foto: ČTK

Matula přitom mohl dostat ještě mnohem tvrdší trest, sazebník počítá v případě zranění hráče s možným zastavením činnosti od šesti týdnů až do osmi měsíců. Jedno utkání už si teplický defenzivní záložník odpykal o víkendu.

Disciplinárka vzala v potaz zprávu komise rozhodčích a delegátů a delegáta utkání, podle kterých sudí v duelu chyboval a měl Matulu za surový zákrok vyloučit. Komise rovněž několikrát zhlédla celý okamžik na videu. Právě odlišný popis situace, než jaký disciplinárka viděla na záznamu, Matulovi zřejmě nejvíc přitížil.

Právě odlišný popis situace, než jaký disciplinárka viděla na záznamu, Matulovi zřejmě nejvíc přitížil. "Do souboje jsem šel ostře, couval jsem. Ruku jsem měl ve výšce, nechtěl jsem ho trefit a zranit. Trefil jsem ho předloktím a ne loktem," uvedl při dnešním "výslechu" Matula, který se navíc pár minut před inkriminovaným faulem dopustil ještě dalšího nebezpečného zákroku.

"Při obou zákrocích to, co říká hráč, neodpovídá tomu, co viděla komise na obrazovce. Šest týdnů tedy nedostal proto, že to neodpovídalo popsání, navíc neprojevil lítost," vysvětlil výši Matulova trestu Kolář.

Pětadvacetiletý defenzivní záložník nechtěl rozhodnutí nijak komentovat.

Tepličtí se ale nad výší trestu pozastavili. "Myslím, že podobných zákroků je ve všech možných zápasech dost," podotkl vedoucí severočeského mužstva František Šnobr, který dorazil na Strahov společně s Matulou.

Komise dnes zároveň zastavila činnost na dvě utkání nepodmíněně obránci Vítu Turtenwaldovi ze střížkovských Bohemians Praha, jenž byl vyloučen v zápase na Slavii. V druhé lize má za červenou kartu stop na jeden zápas vítkovický Roman Mach.

Autor:

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...