4. března 2014 7:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tohle nikdy nezevšední, ujišťuje rekordman ankety Petr Čech

Brankář Chelsea Petr Čech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Chelsea Petr Čech. | foto: ČTK/AP

Fotbalistou roku za rok 2013 se stává – ne, nečekejte žádné překvapení – Petr Čech. Brankář Chelsea anketu ovládl pošesté za sebou a celkově posedmé. Celkových triumfů nemá nikdo víc. "Ocenění práce vám nikdy nezevšední," říká rekordman ankety.

Opravdu ne?
Není to, jako že si člověk každé ráno namaže chleba k snídani. Aby o to ocenění bojoval, tak musí každou sezonu předvádět ty nejlepší výkony. Když někdo mou práci ocení, tak mě to těší.

Vyhrál jste posedmé, to už jste skoro jako Karel Gott v Českém slavíku...
Přes třicet vítězství, nebo kolik má Karel Gott slavíků, nenasbírám. Tak dlouho prostě hrát nemůžu. Ale nerad bych to srovnával.

V pondělí jste odstartovali novou éru reprezentace. Poprvé jste se sešli pod trenérem Pavlem Vrbou. Co od toho očekáváte?
Tenhle sraz je hodně rychlý – jen dva tréninky a pak hned zápas. Hlavně se musíme seznámit s novým realizačním týmem a představami trenéra Vrby. Nic jiného se stihnout nedá.

Co si od spolupráce s novým trenérem slibujete?
Společným cílem je postup na mistrovství Evropy 2016. Doufám, že se nám na společné cestě povede dobře.

Trenér za vámi nedávno byl i v Londýně. Je jeho přístup odlišný od předchůdce Michala Bílka?
Každý trenér má svou představu, jak by organizace týmu měla fungovat. Ale jejich cíl je stejný. Michal Bílek chtěl taky vyhrávat.

Je rozdíl v komunikaci?
Nechci se pouštět do žádného srovnání a hodnocení. To setkání bylo užitečné, zajímavé a pozitivní, takže doufám, že to bude fungovat.

Atmosféra kolem reprezentace se změnila a všichni si od trenéra Vrby hodně slibují. Vnímáte to?
Od národního týmu si vždycky každý slibuje hodně. A když se nedaří, tak se potom nároďák dostává pod tlak. Doufám, že začneme pozitivními výsledky, které současnou atmosféru udrží.

K tomu by vám pomohla výhra ve středu proti Norsku.
To je vždycky dobré pro pohodu a klid. Na druhou stranu trenér má jen dva dny na to, aby připravil tým na první zápas. To není jednoduché.

Petr Šedivý

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…