Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tohle nikdy nezevšední, ujišťuje rekordman ankety Petr Čech

Sport

  7:00
Fotbalistou roku za rok 2013 se stává – ne, nečekejte žádné překvapení – Petr Čech. Brankář Chelsea anketu ovládl pošesté za sebou a celkově posedmé. Celkových triumfů nemá nikdo víc. "Ocenění práce vám nikdy nezevšední," říká rekordman ankety.

Brankář Chelsea Petr Čech. foto: ČTK/AP

Opravdu ne?
Není to, jako že si člověk každé ráno namaže chleba k snídani. Aby o to ocenění bojoval, tak musí každou sezonu předvádět ty nejlepší výkony. Když někdo mou práci ocení, tak mě to těší.

Vyhrál jste posedmé, to už jste skoro jako Karel Gott v Českém slavíku...
Přes třicet vítězství, nebo kolik má Karel Gott slavíků, nenasbírám. Tak dlouho prostě hrát nemůžu. Ale nerad bych to srovnával.

V pondělí jste odstartovali novou éru reprezentace. Poprvé jste se sešli pod trenérem Pavlem Vrbou. Co od toho očekáváte?
Tenhle sraz je hodně rychlý – jen dva tréninky a pak hned zápas. Hlavně se musíme seznámit s novým realizačním týmem a představami trenéra Vrby. Nic jiného se stihnout nedá.

Co si od spolupráce s novým trenérem slibujete?
Společným cílem je postup na mistrovství Evropy 2016. Doufám, že se nám na společné cestě povede dobře.

Trenér za vámi nedávno byl i v Londýně. Je jeho přístup odlišný od předchůdce Michala Bílka?
Každý trenér má svou představu, jak by organizace týmu měla fungovat. Ale jejich cíl je stejný. Michal Bílek chtěl taky vyhrávat.

Je rozdíl v komunikaci?
Nechci se pouštět do žádného srovnání a hodnocení. To setkání bylo užitečné, zajímavé a pozitivní, takže doufám, že to bude fungovat.

Atmosféra kolem reprezentace se změnila a všichni si od trenéra Vrby hodně slibují. Vnímáte to?
Od národního týmu si vždycky každý slibuje hodně. A když se nedaří, tak se potom nároďák dostává pod tlak. Doufám, že začneme pozitivními výsledky, které současnou atmosféru udrží.

K tomu by vám pomohla výhra ve středu proti Norsku.
To je vždycky dobré pro pohodu a klid. Na druhou stranu trenér má jen dva dny na to, aby připravil tým na první zápas. To není jednoduché.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat