6. května 2008 22:11 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tomáááš hraje i pro slávistické diváky

Olomoucké syrečky mají možná nádech titulu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olomoucké syrečky mají možná nádech titulu. | foto: ČTK

Praha Vítězství v Olomouci vrátilo Slavii opět do hry o titul. Výkon v první půli byl ukázkou toho, co stačilo hrát na jaře alespoň ob zápas a v Edenu už mohli chystat slavnostní ohňostroj. Koncert Toleského a spol. si zaslouží chválu spojenou s přáním, aby něco podobného naši chlapci dokázali zopakovat i v sobotu v Boleslavi.

Ale přiznejme, že hlavním hrdinou tentokrát není nikdo jiný než Tomáááš... Řepka! Klobouk dolů před tímto rytířským srdcem. Jen on nesobecky cítí, že se nehraje pro peníze a slávu, ale pro diváky. I ty slávistické!

Obdiv zaslouží také způsob, jakým vzal osud do rukou. Mohl oslabit svůj tým surovým faulem, inzultací sudího nebo kameramana, ale to by nebyl náš (ano, náš, nebojme se toho slova) Tomáš. Zvolil řešení elegantní jako bílé lamborghini. Symbolické odhození míče k protihráči připomínalo poetický zednářský rituál. Takové protivníky je třeba ctít. Navrhuji vyznamenání nejvyšší – doživotní permanentku do Edenu!

Miloš Cihelka

Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Lidovky.cz