Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tomáš Řepka: Reprezentační pozvánku bych stejně odmítnul

Sport

  14:53
PRAHA - UVNITŘ AUDIO Již druhý den se připravují svěřenci Ivana Haška na klíčový duel kvalifikace o postup na MS v Kunicích. Podle některých expertů na srazu neměl chybět ani stoper pražské Sparty Tomáš Řepka, který má na začátku sezony skvělou fazónu, stejně jako jeho parťák (nominovaný) Roman Hubník. Kouč Hašek ale nakonec přednost Martinu Jiránkovi ze Spartaku Moskva.

Tomáš Řepka ve studiu Rádia Expres. foto: Lidové noviny

Pětatřicetiletý obránce byl dnes hostem v ranním vysílání Expresradia, kde samozřejmě došlo také na reprezentační téma. A překvapivě se sparťaňská ikona otázce "reprezentace" nevyhýbala. "Kdyby se Ivan Hašek rozhodl pro mne a ne pro Martina, asi bych pozvánku stejně odmítl," překvapil svou odpovědí Řepka.

TOMÁŠ ŘEPKA V EXPRESRADIU

Poslechněte si, co říká Řepka o reprezentaci

"Trenér Hašek určitě vše uvážil a nakonec se rozhodl, že bude lepší povolat Martina. Asi věděl proč to udělal," pokračoval ve své zpovědi zkušený bek. "Proč se nakonec Ivan Hašek rozhodl pro Martina? Asi jsem již starý," dodal s úsměvem. Na otázku, proč by reprezentaci odmítl Řepka řekl: "Myslím, že na to není správná doba. Ta zde již byla, ale k návratu nedošlo a teď už je pro mne téma návratu do nároďáku uzavřené."

Následně se ovšem řízný bek přiznal, že poté, co po baráži o MS 2002 na podzim 2001 v zápase s Belgií červenou kartou zakončil svou reprezentační misi, se mu po národním týmu stýskalo. "Ano, reprezentace mi ty první roky po mém konci chyběla. Nyní je to už ale osm let, což je strašně dlouhá doba," zavzpomínal Řepka.

Tomáš Řepka ve studiu Rádia Expres.

Ten se také v povídání vrátil k hrubému zákroku, který předvedl v neděli v belgické lize záložník Witsel, když svým šlapákem zlomil nohu polskému obránci Wasilewskimu. - VÍCE O ZÁKROKU VČETNĚ VIDEA ZDE!

"Na první pohled to vypadá brutálně, ale takové situace k fotbalu patří. Myslím, že desetizápasový trest je dostačující. Trestat faulujícího hráče například tím, že by nesměl hrát stejně dlouho, jako ten zraněný, mi přijde přehnané. Nefungovalo by to," rozebral celou situaci Řepka. - VÍCE O TRESTÁNÍ HRÁČŮ ZA BRUTÁLNÍ ZÁKROKY ZDE!

Ten se na situaci díval i se svým synem Tomassem, aby mu ukázal i negativní stránky fotbalu. "Syn fotbal hraje, chtěl jsem, aby viděl, co se může v tomto sportu stát. Co k němu také občas patří," zakončil své povídání sparťanský stoper.