Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trefit se tak i proti Dortmundu, přeje si Pekhart

Sport

  10:00
PRAHA - Nejlepší střelec fotbalistů Norimberku v dosavadním průběhu bundesligy pochází z Česka. "Je to povedený a krásný start," říká Tomáš Pekhart (21). Norimberk se ve dvou zápasech trefil dvakrát a vždy prostřednictvím letní posily.

Tomáš Pekhart (vlevo) v dresu Norimberku foto: Reuters

LN: Dva zápasy a dva góly – mohl jste si představit lepší začátek v novém působišti?
Snad ani ne, je to povedený, krásný start. Jen velká škoda, že i druhý gól nevedl ke třem bodům.

LN: V čem se lišil zápas na Hertě Berlín (1:0) od domácí premiéry s Hannoverem (1:2)?
Utkání v Berlíně bylo těžké, ale vyšlo nám. Kdežto s Hannoverem jsme brzy dostali dva hloupé góly, pak jsme celý zápas byli lepší, jenže nás potkala smůla. Posledních deset minut jsme dohrávali v deseti, po třech střídáních totiž jednoho z našich hráčů vyřadily křeče.

ČTĚTE TAKÉ

LN: Jak na domácí prohru reagovali fanoušci?
Po zápase nás vyprovodili potleskem vestoje! Všichni viděli, co nás potkalo – Hannover vystřelil dvakrát na bránu a dal dva góly, ještě k tomu byl jeden z penalty. Myslím, že naštvaný nebyl nikdo, hráli jsme dobře, jen neproměnili šance. Navíc Norimberk prý už pár let první domácí zápas vždycky prohrál, takže z toho nikdo nedělá tragédii.

LN: Bylo ještě něco dalšího, v čem se ty zápasy lišily?
V atmosféře. Na domácím zápase bylo asi 40 000 fanoušků a po mojí trefě hlavou začali šíleně řvát, ten gól jsem si víc užil. Po gólu na Hertě totiž zavládlo hrobové ticho.

LN: Odrazil se váš střelecký vstup i na zájmu fanoušků?
Nevím, jestli je to těmi góly. Od začátku, co jsem tady, přijde na každý náš trénink minimálně tisícovka příznivců, po tréninku se s námi fotí, podepisujeme se jim do alba nebo na kartičku. Ale je fakt, že v poslední době už mě poznávají i lidé ve městě, možná k tomu přispěly i ty góly.

LN: Je to příjemné?
Určitě, ale pořád se to pohybuje v nějakých mezích. Kdybych měl být obletovaný jako některé hvězdy, které vlastně nemají soukromí, to bych určitě nechtěl.

LN: Necítíte zájem veřejnosti i jako jakýsi závazek?
Jako že přízeň nesmím zklamat? Tak to neberu. Ale je to bundesliga, dobře vím, že očekávání od každého hráče jsou velká. Norimberk je ambiciózní klub, má spoustu příznivců, všichni touží po úspěších. Zatím jsou spokojeni, daří se. Horší by byl opak. Fanoušci prý tady umějí dát najevo i nespokojenost.

LN: Jaký je největší rozdíl mezi bundesligou a českou ligou?
Fotbal je tu rychlejší a náročnější, všechno je v tempu, hráči mají kvalitu. A v Norimberku máme víc šancí než v Čechách. Trenér Dieter Hecking chce, abychom hráli hodně po stranách, kde je naše síla. Máme šikovná křídla, takže balonů létá před bránu hodně. Ale užívám si to, byť hraju na hrotu sám.

LN: Pomohlo vám, že máte od začátku trenérovu důvěru?
To pomůže každému. Jsem spokojený, proto jsem do Norimberka šel, abych byl vytížený. Není to jako tam, kde jsem působil dřív.

LN: Teď se chystáte na hřiště Dortmundu, obhájce titulu. Věříte, že se dočkáte gólu i v sobotu?
Věřím tomu v každém zápase, určitě tam nebudeme jen bránit. Trenér to zdůrazňuje neustále – pořád chceme vyhrávat. Jako na Hertě. Kdybych dal gól, byl bych šťastný, ale vyměnil bych to za příznivý výsledek. Dortmund je favorit, ale my ho chceme zaskočit.

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat