19. října 2011 11:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Trenér Barcelony: Plzeň jsem neznal

FC Barcelona - Manchester United (Pepe Guardiola). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy FC Barcelona - Manchester United (Pepe Guardiola). | foto: Reuters

BARCELONA OD ZPRAVODAJE LN VE ŠPANĚLSKU. Jako by do fotbalového království zavítala chudá Popelka. Ohromila sice české fanoušky srdnatým bojem s Kodaní, Trondheimem či AC Milán, ale na území nejlepšího týmu planety FC Barcelony je známá jen o něco málo více než šampion eskymácké ligy.

"V Lize mistrů není lehký soupeř. Víme, že proti AC Milán měla v první půli nějaké šance a domácí to neměli vůbec lehké. Ale budeme se snažit hrát svou hru a hodně držet míč," hledal zdvořilostní fráze na předzápasové konferenci nejlepší hráč světa Lionel Messi. "Před zápasem se ale na ně podíváme na videu," raději ujistil.

Grafika: Barcelona - Plzeň

GRAFIKA: Plzeň zavítá na slavný Camp Nou, kde se střetne s místní Barcelonou.

A ani kouč Josep Guardiola toho v paměti moc nevypátral. "Před dvěma dny jsem je prakticky neznal. Ale to je v téhle fázi soutěže normální," krčil rameny.

Zároveň ale odmítl, že by hrozilo ze strany obhájců titulu podcenění. "Kodaň je neznala a jak dopadla... Musíme být opatrní, ale zároveň věřit svým zbraním," dodal holohlavý kouč, který Barcelonu dovedl v posledních letech ke všem titulům, kterých mohla dosáhnout.

A i v téhle sezoně má jen nejvyšší cíle. "Hlavně si teď chceme rychle zajistit postup do další fáze Ligy mistrů a k tomu potřebujeme zítra vyhrát," vystřelil bez zaváhání.

Aby ne. Žádný kouč světa nemá mužstvo s podobným potenciálem: Xavi, Iniseta, Fabregas, Villa... a samozřejmě Lionel Messi. Geniální drobný hračička, který ve čtyřiadvaceti letech nastřílel za Barcelonu 197 gólů a překonal tak i legendárního Ladislava Kubalu.

Anketa

Jak dopadne v Lize mistrů Plzeň na Barceloně?

Prohraje o více než tři branky 405
Prohraje o méně než tři branky 311
Uhraje remízu 61
Senzačně zvítězí 253

Stále však má apetitu na rozdávání. "Nejde mi ale o individuální trofeje, chci sbírat poháry s týmem. Chci zkrátka další tituly," řekl.

První z nich mohou barcelonští získat už v prosinci, kdy se v Japonsku hraje mistrovství světa klubů. A favorit je jasný: FC Barcelona. I proto Guardiolův tým tak chvátá s brzkou kvalifikací v Lize mistrů. Plzeň by měla být tím prvním z obětních beránků nejen Barcelony, ale hlavně Messiho. Ten dal ve španělské lize v sedmi zápasech deset branek. A co je pro českého mistra horší - vždy skóroval na domácím Nou Campu.

"Nemám ale problém dát branku i venku, jen máme doma více šancí," strašil plzeňské Messi.

Když se ho redaktor Českého rozhlasu zeptal, jak moc ho těší fakt, že v každé zemi je někdo nazýván regionálním Messim - jako například plzeňský Václav Pilař - jeho úsměv se ještě rozšířil. "To je samozřejmě příjemné..."

V Barceloně nepochybují, že ve stejné náladě bude i po zápase.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?