18. srpna 2008 12:47 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Trenér Capello hledá optimální jedenáctku

Fabio Capello chce naučit Angličany vyhrávat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fabio Capello chce naučit Angličany vyhrávat. | foto: AFP

LONDÝN Středeční přípravné utkání s českou reprezentací je pro anglické fotbalisty poslední šancí přesvědčit trenéra Fabia Capella o svých kvalitách. Kvalifikace na mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice začíná již za tři týdny a čas na experimentování už podle italského kouče vypršel.

"Nechci už opakovat, jak moc je tento zápas důležitý. V této chvíli hodně záleží na formě a já musím formu hráčů důkladně prověřit. Čas experimentování už skončil, už chci mít jasno," prohlásil Capello, který převzal anglickou reprezentaci loni v prosinci a zatím s ní absolvoval jen čtyři přátelské zápasy. Na červnový evropský šampionát tým pod vedením jeho předchůdce Steva McClarena nepostoupil.

V přípravě Angličané porazili Švýcarsko, USA a Trinidad a Tobago, prohráli s Francií. První soutěžní zápas v Capellově éře je čeká v kvalifikaci MS, kterou rozehrají v září s Andorrou a Chorvatskem, jež je připravilo o účast na Euru.

"Ve všech zápasech, které jsme odehráli, vidím kroky k návratu ke stavu spokojenosti. Mým cílem je vyhrávat kvalifikační zápasy a soustředím se pouze na to," uvedl dvaašedesátiletý trenér.
Capello má na kontě množství úspěchů na klubové úrovni a klíčové podle něj bude, aby si hráči přenesli do reprezentace vítězného ducha z klubů, což je chce naučit.

"Musím do národního týmu zanést klubový styl a mentalitu. Myslím si, že když reprezentujete národ, musíte hrát ve stejném duchu a s odhodláním, jako když hrajete za klub," řekl kouč, jenž získal ligové tituly se všemi týmy, které vedl, ať už šlo o Real Madrid, AC Milán, Juventus Turín či AS Řím.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!